Respawn.pl

Zapowiedź IEM Rio 2023. Sprawdź, gdzie oglądać

Autor: Maks Bartosik
9INE

Już wkrótce startuje IEM Rio 2023 – pierwszy od dawna turniej z serii Intel Extreme Masters, na którym zobaczymy polską formację. Mowa oczywiście o 9INE, które powalczy z najlepszymi drużynami na świecie. Co należy wiedzieć o tym turnieju? Gdzie oglądać IEM Rio 2023? Sprawdź zapowiedź IEM Rio 2023!

IEM Rio 2023 to jeden z najważniejszych turniejów dla polskich kibiców CS:GO. Po prawie 5 latach polska formacja w postaci 9INE powraca na szczyt i weźmie udział w turnieju Tier 1, który odbędzie się w dniach 17-23 kwietnia 2023 roku w Brazylii. Oprócz Polaków udział w tym turnieju wezmą takie marki jak FaZe Clan, Heroic, Cloud 9, Natus Vincere czy Vitality, a w puli nagród znalazło się 250 tysięcy dolarów.

Harmonogram IEM Rio 2023

W turnieju IEM Rio 2023 weźmie udział łącznie szesnaście drużyn z całego świata, które zostały podzielone na dwie grupy. Obie grupy rywalizować będą w systemie drabinkowym, w którym przegrana oznacza spadek do dolnej drabinki. Pierwsze mecze odbędą się 17 kwietnia, a spotkania drugiej rundy zaplanowane zostały na noc z siedemnastego na osiemnastego kwietnia.

Faza play-off Intel Extreme Masters Rio 2023 rozpocznie się 21 kwietnia i potrwa do 23 kwietnia. Wtedy rozegrany zostanie wielki finał, który odbędzie się w formacie Best Of Five, czyli do trzech wygranych map. Taki format obowiązywał m.in. podczas niedawnych finałów siedemnastego sezonu ESL Pro League.

Podczas Intel Extreme Masters 2023 zostanie rozegranych łącznie 29 spotkań, w tym aż dwadzieścia w formacie Best Of Three i jeden w formacie Best Of Five. Czeka nas więc wiele godzin Counter-Strike’a na najwyższym światowym poziomie.

Polacy na Intel Extreme Masters Rio 2023

9INE podczas Intel Extreme Masters 2023 będzie rywalizowało w grupie A, w której znalazły się także Heroic, Natus Vincere, Ninjas In Pyjamas, BIG, Virtus.Pro, MOUZ oraz The Mongols. Polska formacja w pierwszym spotkaniu zmierzy się z duńskim Heroic, które zainauguruje start całego turnieju IEM. W przypadku wygranej, w kolejnym spotkaniu Polacy podejmą wygranego z pary BIG – Mouz, a jeśli 9INE przegra z Heroic, to spadnie do dolnej drabinki, gdzie zmierzy się z przegranym wspomnianego meczu.

Polacy na Intel Extreme Masters Rio 2023 nie są może w gronie faworytów, ale na pewno warto będzie obserwować to, jak sobie radzą. Ostatnio zaskoczyli dobrą formą podczas kwalifikacji do Majora, gdzie ograli najpierw G2, później BIG, a na końcu Vitality i dostali się bezpośrednio do fazy Legends. To na pewno spory sukces po wielu latach posuchy.

9INE, IEM Rio 2023

Fot. Twitch: BLAST

Zapowiedź Heroic – 9INE 17.o4.2023

Polacy w swoim pierwszym meczu na Intel Extreme Masters, które odbywa się w Rio, zagrają z Heroic. Nasi rodacy zmierzą się z trzecią drużyną świata, która w składzie ma takie gwiazdy, jak np. jabbi, cadiaN czy też sjuush. Duńczycy są niezwykle groźni i będą równie trudnym rywalem, jak np. G2 czy Vitaliy, z którymi 9INE zagrało podczas kwalifikacji do Majora.

Na pewno starcie tych dwóch drużyn będzie bardzo ciekawe, m.in. ze względu na to, że po dwóch stronach serwera staną utalentowani jabbi i hades. Obaj w ostatnich trzech miesiącach wykręcili rating 1.17 i mają średnio po 0,74 eliminacji na rundę. Zarówno Polacy, jak i Duńczycy mają po trzy wygrane z rzędu – która z ekip utrzyma tę świetną passę?

Ninjas in Pyjamas – 9INE 18.04.2023

W najbliższym meczu w CS:GO zobaczymy rywalizację pomiędzy dwoma utytułowanymi zespołami – Ninjas in Pyjamas oraz 9INE. Obie drużyny mają na swoim koncie wiele sukcesów w turniejach na całym świecie, jednakże 9INE w ostatnim czasie wydaje się być w nieco lepszej formie.

9INE to ekipa, która w ostatnich turniejach odniosła wiele zwycięstw, a jej zawodnicy prezentują wysoką skuteczność w grze indywidualnej i zespołowej. Z kolei Ninjas in Pyjamas, chociaż także posiadają w swoim składzie utalentowanych graczy, to jednak w ostatnim czasie ich wyniki były nieco niestabilne, co może wpłynąć na ich postawę w nadchodzącym meczu.

Mimo to warto pamiętać, że Ninjas in Pyjamas to organizacja z wieloletnim doświadczeniem i mają na swoim koncie wiele zwycięstw w prestiżowych turniejach, dlatego nie należy lekceważyć ich umiejętności i możliwości.

Zapowiada się więc emocjonujący pojedynek, w którym 9INE wchodzi jako faworyt ze względu na swoją aktualną formę, ale Ninjas in Pyjamas z pewnością będą chcieli udowodnić swoją wartość i powalczyć o zwycięstwo. Będzie to z pewnością mecz wart obejrzenia dla fanów esportu i miłośników gry CS:GO.

Gdzie oglądać IEM Rio 2023?

Transmisję z Intel Extreme Masters 2023 standardowo przeprowadzi organizator turnieju – firma ESL. Polska transmisja ze zmagań w Rio będzie dostępna na kanale esl_csgo_pl.Na ten moment nie znamy jeszcze pełnej obsady komentatorskiej na polską transmisję z Intel Extreme Masters 2023, ale możemy spodziewać się, że pojawią się na niej tacy komentatorzy jak Marcin “Morgen” Żuchowski czy Kuba “Kubik” Kubiak.

Gdzie oglądać IEM Rio 2023? Odpowiedź jest więc prosta, ponieważ możesz to zrobić na kanałach YouTube i Twitch od ESL. Musisz jednak pamiętać, żeby zapewnić sobie stały dostęp do internetu!

Gdzie i kiedy IEM Rio?

Intel Extreme Masters Rio 2023 odbędzie się w dniach 17–23 kwietnia, a areną zmagań będzie Jeunesse Arena mieszcząca się w samym sercu Rio De Janeiro. Arena ta może pomieścić aż piętnaście tysięcy widzów, a fani CS:GO z pewnością skojarzą ją z rozgrywanym w niej IEM Rio Major 2022. Najpierw czeka nas faza grupowa, a dopiero później finalne play-offy, gdzie zmierzą się ze sobą najlepsze ekipy. Finał zaplanowano na 23 kwietnia.

Typy Intel Extreme Masters Rio 2023

Patrząc na listę uczestników Intel Extreme Masters Rio 2023, ciężko jednoznacznie wskazać faworyta do zwycięstwa w całym turnieju, zwłaszcza że nie wystąpi na nim aktualny lider rankingu HLTV – G2 Esports. Mimo to drużyny takie, jak FaZe, Natus Vincere, Cloud 9, Heroic czy Team Vitality pokuszą się o wygraną w ostatnim dużym turnieju przed majorem w Paryżu.

Pełną relację z Intel Extreme Masters 2023 będzie można śledzić na naszej stronie w specjalnej zakładce. Codziennie znajdziesz tam aktualizacje wyników, najnowsze doniesienia oraz relację z eventu.