Respawn.pl

Zaskakujący transfer. Polak trafił do Teamu Liquid

Autor: Aleksander Kurcoń

Transfer z x-kom AGO do Teamu Liquid? Brzmi trochę mniej zagadkowo, gdy dowiemy się, że chodzi o dywizję Starcrafta II i Polaka Mikołaja “Elazer” Ogonowskiego.

Dzisiaj Team Liquid ogłosiło podpisanie kontraktu z Elazerem. To polski gracz Starcrafta II, który przez ostatnie 3,5 roku reprezentował barwy x-kom AGO. Były Jastrząb w barwach polskiej organizacji odniósł kilka sukcesów. Przede wszystkim wygrał WCS Valencia 2017, ale także dotarł do półfinałów takich turniejów jak IEM Season XII – PyeongChang, WCS Montreal i WCS Jonkoping w 2017 roku. 24-latek przed AGO był związany z True Esport, Team QLASH czy AT Gaming.

Teraz Polak będzie kontynuował swoją karierę w jednej z największych organizacji świata – Teamie Liquid. Warto dodać, że w dywizji StarCrafta II jest już tam jeden Polak – to Grzegorz “MaNa” Komincz, który związany z Liquid jest od 2014 roku. Z kolei w Elazerze Amerykanie dostrzegli na tyle duży potencjał, że zdecydowali się na kontrakt. Stało się to mimo słabszej w ostatnim czasie formy. Elazer bowiem rzadko dociera na wysokie miejsca w turniejach. Miejmy nadzieję, że przeciętna passa się jednak szybko skończy, a sam Ogonowski szybko zadomowi się w barwach nowej organizacji i już w pierwszych tygodniach udowodni swój potencjał. Aktualnie 24-latek rozgrywa turniej DH Masters 2022 Valencia: Europe.