Respawn.pl

Zastosowanie AirTag. Jak wykorzystać gadżet Apple?

Autor: Partner serwisu

W 2021 roku pojawił się zupełnie nowy produkt Apple – AirTag. Ultranowoczesne rozwiązania proponowane przez kalifornijskiego giganta zmieniają życie. Tym razem otrzymaliśmy niewielki krążek służący do samodzielnego lokalizowania dowolnych przedmiotów lub ważnych dla nas osób – oczywiście przy pomocy iPhone’a. Zaawansowany sprzęt lokalizujący na własny użytek? Coś takiego mogła zapoczątkować tylko marka Apple.

Co to jest Air Tag?

Air Tag ma zaledwie około 3,2 cm średnicy, waży 11 g, wykonanym ze stali nierdzewnej z wydocznym logo Apple po jednej stronie Możesz go schować do portfela lub kieszeni, ale też przymocować niemal do wszystkiego, korzystając ze specjalnie zaprojektowanych breloków, pasków i uchwytów. Wszystkie możliwości sprawdzisz na stronie jedynego w Polsce sprzedawcy ze statusem Apple Premium Partnera – w sklepie iSpot (https://ispot.pl/airtag). Apple AirTag możesz kupić pojedynczo lub w zestawach. Akcesoria dostępne w różnych kolorach pozwalają na bezpieczne umieszczenie krążka w dowolnym miejscu.

Ten niewielki gadżet to nic innego niż lokalizator działający w połączeniu z iPhonem. To Ty decydujesz, co postanowisz nim oznaczyć. Wystarczy, że włożysz go do portfela lub przyczepisz brelok do własnego bagażu. Zapominalscy doceniają go za możliwość szybkiego zlokalizowania kluczy – któż nie doświadczył stresującego szukania ich przed wyjściem z domu? AirTag daje sporo możliwości, mieszcząc się prawie wszędzie. Za chwilę opowiemy o nich więcej.

Jak działa ten ultranowoczesny gadżet od Apple? Przymocuj go do ważnego przedmiotu – zwłaszcza tego, który zdarza Ci się gubić. W awaryjnej sytuacji sięgnij po iPhone’a i włącz aplikację Lokalizator. Zobaczysz zagubioną rzecz na mapie. Jeśli jest ona w pobliżu (czyli np. wspomniane klucze), wybierz zakładkę Rzeczy, żeby uruchomić dźwięk z głośniczka Air Taga. Wraz z dodatkową funkcją Znajdź dokładnie będziesz mógł błyskawicznie ustalić lokalizację, aUltra Wideband wskaże Ci dokłanie w którym miejscu i w jakiej odległości masz szukać zagubionego przedmiotu. 

A co jeżeli pozostawisz cenny przedmiot w oddalonym miejscu? Wtedy w znalezieniu zguby pomoże sieć usługi Znajdź mój. Wszystko to dzięki zabezpieczonemu połączeniu Bluetooth – informacje przesyłane są do zintegrowanej chmury iCloud.

Znacznik może też zostać przez Ciebie wprowadzony w tryb Utracony. Jeśli znajdzie się poza Twoim zasięgiem, zadziałają urządzenia Apple znajdujące się w pobliżu. Po wykryciu przez nie Twojego AirTaga otrzymasz automatyczne powiadomienie lub, za Twoją zgodą, informację od osoby, która natknie się na znacznik.

Jak przymocować AirTaga?

Aby bezpiecznie umieścić AirTaga w wybranym miejscu, marka Apple poleca zakup specjalnie zaprojektowanych breloków i uchwytów. Godne polecenia są również akcesoria Epico, KeyBudz i Laut. Ciasno otulając znacznik, zabezpieczają go przed wypadnięciem. Jednocześnie umożliwiają wygodne i solidne przymocowanie go do ważnego dla Ciebie przedmiotu. Przejdźmy do możliwości zastosowania AirTaga.

Nigdy więcej gorączkowego szukania kluczy

Marka Apple zachęca do nowego gadżetu hasłem “Porzuć zgubne nawyki”. Przykład wykorzystania AirTaga do lokalizowania kluczy do domu lub auta jest wręcz sztandarowy. Choć wydawałoby się, że kładziesz je w jednym miejscu, zawsze jest problem z ich znalezieniem. Zwłaszcza wtedy, kiedy spieszysz się do pracy lub na spotkanie! Po to właśnie został stworzony prywatny lokalizator Apple. Stworzone specjalnie do AirTaga etui w postaci breloka będzie idealnie pasowało do każdego pęku kluczy.

Zabezpiecz swoją torebkę lub plecak

A może zdarza Ci się zapomnieć, gdzie zostawiłeś torebkę lub plecak? Nieważne, czy dochodzi do tego w Twoim własnym mieszkaniu, czy może w szkole lub szatni treningowej… Posiadając prywatny lokalizator, możesz mieć to pod kontrolą. W ten sposób nie tylko zredukujesz stres związany z szukaniem podręcznej torby, ale też zabezpieczysz swoje najważniejsze drobiazgi przed kradzieżą czy zagubieniem.

Wykorzystaj Apple AirTag w podróży

Pójdźmy o krok dalej. O ile plecak zagubiony we własnym domu z pewnością się znajdzie, o tyle w podróży może być różnie. Oznakuj swoje bagaże, aby mieć spokojną głowę. Podejrzyj mapę od czasu do czasu, zwłaszcza w czasie przesiadek. Dzięki projektowi Apple będziesz mógł w porę zareagować.

Jakie są Twoje pomysły na wykorzystanie AirTaga?

Jak podoba Ci się możliwość lokalizowania Twoich cennych przedmiotów przy pomocy iPhone’a? Czy wpadłeś już na kolejne pomysły wykorzystania Apple AirTaga? Przetestuj sprzęt Apple AirTag, sięgając po oryginalne produkty ze strony iSpot.pl.

AirTag: zastosowanie i akcesoria

Rozważasz zakup nowego gadżetu od marki Apple? Air Tag to niewielki wykonany ze stali nierdzewnej przedmiot, w kształcie przypominający pastylkę bądź krążek, służący jako znacznik do namierzania lokalizacji dowolnych przedmiotów. Dzięki odpowiednim akcesoriom możesz bezpiecznie przymocować go do cennych rzeczy. Poznaj możliwości prywatnego sprzętu lokalizującego od Apple.

Apple AirTag: zastosowanie

Współczesność wymaga od nas bycia w ciągłej gotowości. Realizujemy wiele zadań jednocześnie, walcząc z uciekającym czasem. Nic dziwnego, że tak często zdarza nam się zapomnieć, gdzie zostawiliśmy klucze lub podręczną torbę. Marka Apple po raz kolejny odpowiedziała na dzisiejsze potrzeby. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o możliwości namierzenia własnego portfela lub teczki z dokumentami, AirTag to produkt stworzony dla Ciebie. Możesz oznaczyć dowolną ilość rzeczy i panować nad nimi za pomocą iPhone’a.

Lokalizator przyczepiony do pęku kluczy, portfela, plecaka itd. pozwoli na śledzenie ich położenia w apce Znajdź. Air Tag ma wbudowany głośnik, możesz więc nie tylko zobaczyć jego lokalizację na mapce, ale też włączyć sygnał dźwiękowy pozwalający na natychmiastowe odszukanie zguby. W którym pokoju są klucze? Na której półce lub w którym ubraniu? Nasłuchuj – nie musisz już się denerwować. Funkcja Znajdowanie dokładne działająca na wybranych iPhone’ach umożliwia też podążanie za strzałką.

A co, jeśli zostawisz coś w miejscu publicznym? Czy wówczas również możesz liczyć na wsparcie Apple? AirTag emituje zabezpieczony sygnał Bluetooth, więc pobliskie urządzenia należące do sieci Znajdź mój będą przesyłać informacje o jego położeniu do chmury. Dzięki temu zobaczysz swój przedmiot na mapie. Czy to jest bezpieczne? Tak, proces jest chroniony i szyfrowany – pozostajesz anonimowy. 

Podobnie jak inne urządzenia Apple, AirTag możesz przenieść w Tryb Utracony. Dostaniesz powiadomienie, gdy zostanie wykryte przez inne urządzenia lub, jeśli wyrazisz zgodę, zostaną udostępnione Twoje dane kontaktowe – aby osoba, która znajdzie Twój przedmiot, mogła przekazać Ci wieści.

Co możesz oznakować oprócz kluczy i portfela? Na pewno torbę lub plecak – zarówno te używane codziennie, jak i w podróży. Wybierz te przedmioty, których szukanie doprowadza Cię do stresu. Dobrym pomysłem jest też dołączenie znacznika do roweru, aby ułatwić namierzenie przy ewentualnej kradzieży.

AirTag: akcesoria

Sam Air Tag to metalowy krążek o średnicy 3,2 cm, ważący 11 g. Jego niewielkie gabaryty to atut – dzięki temu możesz przymocować go nawet do drobiazgów, nie obciążając ich i nie zakłócając ich funkcjonalności. Wsuniesz go więc do małej kieszonki, ale jeszcze lepszym i ciekawszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych uchwytów.

Przede wszystkim są to paski i breloki, które ciasno otulają AirTaga, aby uniemożliwić jego wyślizgnięcie. Polecamy poliuretanowe paski przypinane do torby oraz skórzane etui z solidnymi metalowymi kółkami, które można przymocować do wielu rzeczy. Wysokiej jakości akcesoria do sprzętu Apple produkuje sama marka Apple, ale także Epico i KeyBudz.

Jeśli jesteś rowerzystą, zainteresuj się akcesoriami marki Laut. Uchwyty rowerowe do Air Taga można zainstalować w punktach mocowania bidonu na ramie roweru lub w niewidocznym miejscu pod siodełkiem. To proste, dyskretne i skuteczne – w razie kradzieży pozwala w namierzeniu lokalizacji i złodzieja.

Gdzie kupię Air Tag i pasujące akcesoria?

Zarówno same urządzenia Apple, jak i kompatybilne z nimi akcesoria warto kupować w sprawdzonych sklepach partnerskich marki. Aby mieć pewność, że Air Tag będzie idealnie  i bezpiecznie przymocowany do wybranych przez Ciebie przedmiotów, sięgnij po wysokiej jakości produkty od uznanych producentów. Polecamy iSpot, czyli sieć salonów i sklep internetowy ze statusem Apple Premium Partner.