Respawn.pl

Zespół z Macedonii Północnej wygrał Mistrzostwa Świata CSGO

Autor: Michał Maćkowski
CSGO

Mistrzostwa Świata w CSGO dobiegły końca. Wśród damskich zespołów, najlepsze okazały się Polki reprezentujące NAVI Javelins. Natomiast w przypadku męskich składów, mistrzem została drużyna z Macedonii Północnej. 

W teorii Mistrzostwa Świata w CSGO, ale w praktyce ciężko doszukać się znanych nam zespołów, nawet tych złożonych z jednego kraju. Za nami IESF World Esports Championship 2022, gdzie najlepszym męskim zespołem został BLUEJAYS, czyli ekipa z Macedonii Północnej.

Macedonia Północna najlepszym zespołem CSGO na świecie

W finale męskich rozgrywek IESF World Esports Championship 2022 mogliśmy zobaczyć zespoły z Macedonii Północnej i Mongolii. Kraj bałkański reprezentowali gracze BLUEJAYS, a drużynę z Azji reprezentanci IHC Esports. Mimo, że to zespół pochodzący z Azji rozpoczął finał z mapą przewagi, nie zrobiło to dużego wrażenia na graczach z Macedonii Północnej. Reprezentujący na co dzień gracze organizacji BLUEJAYS, szybko wygrali na Mirage 16:2 i doprowadzili do remisu.

Dwie kolejne plansze także nie należały do wyrównanych. Zdecydowanie Macedończycy dominowali rywala i Inferno wygrali do ośmiu, a ostatnią mapę, czyli Dusta2 do siedmiu. Ostatecznie reprezentanci BLUEJAYS wygrali całe spotkanie 3:1, zdobywając tytuł Mistrza Świata w CSGO.

Turniej na Bali zakończony

Turniej rozgrywany na Bali ostatecznie wpadł na konto graczy BLUEJAYS, którzy za zwycięstwo zgarnęli 50 000 dolarów. Co jednak najważniejsze dla Polaków, w damskich rozgrywkach najlepsze okazały się Polki reprezentujące na co dzień organizację NAVI Javelins.