Respawn.pl

Zmiana na liście uczestników BLAST Fall Showdown; Ban na FACEIT i ustawianie spotkań w tle!

Autor: Michał Maćkowski

Do niecodziennej sytuacji doszło jeszcze przed rozgrywkami BLAT Fall Showdown. Victory Zigzag, w którym grał do niedawna Dominik “Gruby” Świderski zostało wyrzucone z rozgrywek.

Ban na FACEIT i wylot z BLAST Fall Showdown

BLAST Fall Showdown, które rozpocznie się już 4 października budzi spore emocje wsród fanów Counter-Strike. Wszystko przez zespół Victory Zigzag, które awansowało do turnieju, ale na nim nie zagra. Organizator postanowił odebrać slot zespołowi, a wszystko przez kontrowersje, jakie pojawił się wokół niego.

O Victory Zigzag zrobiło się głósno, po tym jak przez ESIC oskarżony został Joel “⁠joel⁠” Holmlund. Szwed podejrzany jest za ustawianie spotkań, w których grał. To jednak nie była to jedyna przyczyna i afera wokół zespołu. Miejsce szwedzkiego zawodnika miał zająć Ivan “⁠Hardwell⁠” Alekseev, jednak ten otrzymał bana na FACEIT co od razu zdyskwalifikowało go z dalszych rozgrywek.

Druga formacja kwalifikacji zagra na BLAST Fall Showdown

Przez afery wokół zespołu, BLAST zdecydowało się odebrać slot Victory Zigzag. Miejsce europejskiej formacji zajmie Alliance, które zajęło drugie miejsce w eliminacjach nordyckich. Szwedzka formacja w turnieju zagra z ENCE, które reprezentuje Paweł “dycha” Dycha.