Respawn.pl

Zmiany kadrowe w Sprout

Autor: Krzysztof Sarna

W ostatnim dniu sierpnia do zmian kadrowych doszło w szeregach Sprout. Wystarczył kwartał, by organizacja z Niemiec pożegnała się z jednym z zawodników. Na ten moment jeszcze nie wiadomo w stu procentach, kto wypełni nowopowstałą lukę, gdyż włodarze postanowili postawić na zawodnika w ramach okresu testowego.

Roszada w Sprout

Daniil “alpha” Demin nie jest już zawodnikiem Sprout. Rosjanin dołączył do organizacji wywodzącej się zza naszej zachodniej granicy dokładnie 1 czerwca i opuścił ją 31 sierpnia. Przez ten okres 18-latek zajął 5-6. miejsce 45. sezonu ESL Challenger League, a także zdobył wicemistrzostwo CCT North Europe Series #5. W finale rozgrywek lepsze okazało się MOUZ NXT. alpha brał także udział w pierwszej i drugiej turze otwartych kwalifikacji do IEM Sydney, ale za pierwszym razem dotarł do półfinału, a w późniejszej odsłonie wraz z drużyną uplasował się na 9-16. pozycji.

CZYTAJ TAKŻE: Vegi: Wiem do czego jestem zdolny

W związku z takim obrotem spraw obowiązki prowadzącego spadają na Rasmusa “raalza” Steensborga. Co ciekawe, Duńczyk pełnił rolę IGL-a w Sprout w latach 2021-2022. Warto dodać, że organizacja planuje dokonać rotacji w swoim składzie w nadchodzących miesiącach, oczekując Counter-Strike’a 2. Na ten moment zespół na okres próbny wspomagać będzie Sebastian “Tauson” Tauson z akademii. 

Skład Sprout prezentuje się teraz następująco:

  • Rasmus “⁠raalz⁠” Steensborg
  • Rasmus “⁠Zyphon⁠” Nordfoss
  • Olle “⁠spooke⁠” Grundström
  • Ihor “⁠w0nderful⁠” Zhdanov
  • Sebastian “⁠Tauson⁠” Tauson Lindelof – okres testowy
  • Danny “⁠BERRY⁠” Krüger – trener

Podopieczni Danny’ego “BERRY” Krügera będą mieli co robić w najbliższym okresie, a mowa tu szczególnie o początku września. Już jutro, a więc 1 września startuje dziesiąty sezon European Pro League, który potrwa do 18 września. Ponadto 72. formacja świata weźmie udział w Thunderpick World Championship Series 2 (4-18 wrzesnia), a także RES Western European Masters Fall (8-10) września. Ponadto na horyzoncie znajduje się 46. sezon ESL Challenger League. Ten jednak rozpocznie się 3 października.