Respawn.pl

Zmiany w 9INE – z drużyną pożegnał się analityk!

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Mało kto wiedział, że 9INE posiadało wsparcie analityka. Teraz jednak przyszła pora na zmiany i z polską formacją pożegnała się osoba pełniąca tę funkcję. 

Od dawna wiemy, że wiele najlepszych formacji Counter-Strike nie opiera się tylko na pięciu zawodnikach i trenerze. Drużyny posiadają bowiem bardzo duże zaplecze osób, które pełnią inne ważne role. Są to między innymi analitycy, którzy odpowiedzialni są za wsparcie trenera i analizę przyszłych rywali. 9INE także przez ostatni okres korzystało z pomocy analityka, jednak zdecydowało się na zmiany.

9INE żegna się z dotychczasowym analitykiem

Najlepszy polski zespół od kwietnia do dwunastego czerwca wspierał Elliot “STOICK” Meccano-Thomas, który pełnił rolę analityka. Brytyjczyk wspierał 9INE w najgorętszym dla nich okresie, gdzie zagrali na ostatnim  Majorze w CS:GO czy na brazylijskim Intel Extreme Masters.

Przeczytaj więcej – Wyciekły zdjęcia kolejnych map w Counter-Strike 2!

nawrot: chcemy zbudować polską kadrę

Były już analityk 9INE został ciepło pożegnany przez graczy jak i całą organizację. Więcej jednak o rozstaniu z dotychczasowym analitykiem postanowił opowiedzieć trener formacji – Piotr “nawrot” Nawrocki. Piotrek za pośrednictwem Twittera dodał, że głównym powodem rozstania z Elliotem jest zbudowanie polskiej kadry trenerskiej, która będzie pomagać zespołowi w osiąganiu jeszcze lepszych wyników.