Respawn.pl

Zmiany w Sprout. Odchodzi zawodnik związany z organizacją od czterech lat

Autor: Aleksander Kurcoń
Spiidi Alternate Attax

Znika przedostatni, niemiecki zawodnik w Sprout. Mowa o Timo “Spiidi” Richterze, który odchodzi z organizacji po ponad czterech latach współpracy.

Zmiany w Sprout widać gołym okiem. Niegdyś w pełni niemiecka drużyna, teraz posiadająca tylko jednego gracza z tego kraju – slaxza. To efekt kolejnej zmiany w organizacji. Tym razem to Spiidi pożegnał się z zespołem. 26-latek jest obecnie wolnym agentem, ma więc całkowicie wolną rękę w kwestii przyszłego pracodawcy.

CZYTAJ TAKŻE: tabseN i gob b zostają w BIG. Chcą budować dziedzictwo niemieckiego CSa

Spiidi odchodzi ze Sprout po 1380 dniach spędzonych w organizacji. To ponad 4 lata współpracy. Richter dołączył do marki w 2017 roku, kiedy to niemiecka organizacja zakontraktowała drużynę “Seed”. W tamtym zespole grał m.in. innocent. Obecnie z pierwszego składu Sprout nie pozostał już nikt, Spiidi był jego ostatnim przedstawicielem.

Zawodnik zapowiada, że nie zamierza się poddawać. – Wciąż kocham CSa, kocham grindować i szczególnie kocham grę w zespole. Mam sporo doświadczenia do zaoferowania. Nie zamierzam dołączać do drużyny tylko po to, by mieć z kim grać. Chcę dołączyć do takiego składu, w którym uwierzę, że dawanie z siebie wszystkiego popłaci – napisał Spiidi na Twitterze.

Obecny skład Sprout:

  • mini flag icon of Romania Laurențiu “⁠lauNX⁠” Țârlea
  • mini flag icon of Germany Fritz “⁠slaxz-⁠” Dietrich
  • mini flag icon of Denmark Victor “⁠Staehr⁠” Staehr
  • mini flag icon of Denmark Rasmus “⁠raalz⁠” Steensborg
  • mini flag icon of Denmark Danny “⁠BERRY⁠” Krüger (trener)