Respawn.pl

Znamy następcę zonica na stanowisku trenera Vitality!

Autor: Marcin Kapusta

Do Teamu Vitality powrócił Remy “XTQZZZ” Quoniam, który stworzył podwaliny pod pierwszy skład CS:GO francuskiej organizacji! 

Dwa dni temu (tj. 11 października) Danny “zonic” Sørensen ustąpił ze stanowiska głównego trenera dywizji Counter-Strike’a, by kontynuować swoją karierę w arabskim klubie Falcons Esports. W buty duńskiego weterana wszedł Remy “XTQZZZ” Quoniam, który tym samym ponownie złączył drogi z Teamem Vitality. Nie jest to żadna niespodzianka, wszak oficjalne ogłoszenie zostało poprzedzone raportem Sebastiena “KRL” Pereza oraz portalu Dexerto.

Cieszę się ponownym powrotem do swoich paryskich korzeni w Teamie Vitality. Jestem dumny, że mogę pracować z najlepszym zespołem na świecie i z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie nowego, ekscytującego rozdziału w Counter-Strike’u 2. Chociaż ten rok był już niezwykły dla zespołu, jestem w pełni przekonani, że możemy przesunąć granice jeszcze dalej” – oświadczył XTQZZZ.

– XTQZZZ, +zonic, -zonic, +XTQZZZ

XTQZZZ to człowiek, któremu Vitality zawdzięcza naprawdę wiele. To on zbudował podwaliny pod pierwszy skład CS:GO francuskiej organizacji i zaproponował angaż Mathieu “ZywOo” Herbautowi, który obecnie jest jednym z najlepszych graczy na światowej scenie. Za jego kadencji w latach 2019 – 2021 drużyna zwyciężyła kilkanaście prestiżowych turniejów, w tym m.in. czwartą odsłonę cs_summit, siódmy sezon ECS, EPICENTER 2019, IEM Beijing 2020 Europe, BLAST Premier Fall 2020 oraz IEM Winter 2021. Posadę stracił pod koniec 2021 roku, a jego następcą został Danny “zonic” Sørensen, który dołączył wraz ze swoimi ówczesnymi podopiecznymi – Emilem “Magiskiem” Reifem oraz Peterem “dupreehem” Rasmussenem.

Po rozstaniu z Vitality, XTQZZZ zasilił szeregi G2 Esports. Utożsamiając się z Samurajami, zdołał wywalczyć wicemistrzostwo IEM Katowice 2022. Niemniej późniejszy regres sprawił, że obowiązki po nim przejął Jan “Swani” Müller. Pod koniec sierpnia bieżącego roku stał się częścią międzynarodowego kolektywu Teamu SoloMid. Niemniej epizod pod banderą amerykańskiej organizacji pozbawiony był jakichkolwiek sukcesów i zakończył z nią współpracę niespełna tydzień temu.

Prowadzący zostaje na statku

Oprócz zakontraktowania XTQZZZ, kontrakt z francuskim klubem przedłużył prowadzący Dan “apEX” Madesclaire. Oznacza to, że 30-latek pozostanie w szeregach ‘Pszczół’ do 2026 roku.

Podpisuję umowę na kolejne trzy lata z Vitality, do końca 2026 roku. Jestem dumny, że mogę reprezentować ten klub przez kolejne – mam nadzieję – trzy wspaniałe lata. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby zniszczyć konkurencję, podbić CS-owy świat i zdobyć jak najwięcej trofeów” – stwierdził apEX.

Aktualny skład Vitality wygląda następująco:

  • France Mathieu “ZywOo” Herbaut
  • France Dan “apEX” Madesclaire
  • Denmark Emil “Magisk” Reif
  • Israel Lotan “Spinx” Giladi
  • Israel Shahar “flameZ” Shushan
  • France Remy “XTQZZZ” Quoniam (trener)