Respawn.pl

Znamy pierwsze spotkania na ostatnim Majorze w CS:GO; Polski bratobójczy pojedynek na start!

Autor: Michał Maćkowski
dycha ENCE

Ostatni Major CS:GO coraz bliżej startu, a tuż po rozstrzygnięciu kwalifikacji, poznaliśmy pierwsze spotkania. Na start czeka Polaków bratobójcze widowisko pomiędzy ENCE a OG. 

Poznaliśmy wszystkich uczestników Majora, a przy okazji pierwsze spotkania, jakie przyjdzie nam oglądać na ostatnim tego typu turnieju w CS:GO. W Paryżu łącznie zobaczymy w pełni polski zespół oraz pięciu polskich graczy w zagranicznych formacjach, z czego czterech będziemy mogli oglądać już w pierwszej fazie turnieju.

F1KU kontra dycha na początek ostatniego Majora w CS:GO

F1KU, dycha, Siuhy oraz kRaSnaL rozpoczną ostatniego Majora w CS:GO od fazy pretendentów. To jednak już na starcie czeka nas bratobójczy pojedynek, bo OG z Maciejem “F1KU” Miklasem zmierzy się przeciwko ENCE z Pawłem “dycha” Dycha na czele. Dwie międzynarodowe formacje start kwalifikacji do Majora miały bardzo słaby i przegrały pierwsze dwa pojedynki. To jednak ostatecznie udało się awansować na najważniejszy turniej z bilansem 3-2.

To jednak nie koniec emocji z udziałem polskich zawodników. Szymon “kRaSnaL” Mrozek na start Majora zagra z FaZe, które w ostatnim możliwym spotkaniu zgarnęło awans na ostatni tego typu turniej w CS:GO. Natomiast Kamil “siuhy” Szkaradek i spółka powalczą z Complexity. W grze będziemy mogli także oglądać zespół Jakuba “kubea” Gurczyńskiego, który zawalczy z Liquid.

Spotkania pierwszej rundy BLAST.TV Major Paris

Monte (kRaSnaL)vsFaZe
GamerLegion (siuhy)vsComplexity
OG (F1KU)vsENCE (dycha)
Apeks (trener – kuben)vsLiquid
paiNvsFluxo
G2vsTheMongolz
FORZEvsGrayhound
Ninjas in PyjamasvsMOUZ

9INE i rallen zaczną rozgrywki nieco później

Czterech polskich zawodników rozpocznie rozgrywki od fazy pretendentów, jednak już w legendach na naszych rodaków czekają reprezentanci 9INE oraz Karol “rallen” Rodowicz z Into the Breach. Awans do fazy legend wywalczy osiem z szesnastu zespołów, a rozgrywki odbędą się w systemie szwajcarskim, czyli do trzech zwycięstw.

Ostatni Major w CS:GO odbędzie się miedzy 8 a 21 Maja w Paryżu, gdzie szesnaście zespołów powalczy o tytuł mistrzowski i pieniądze z puli nagród 1 250 000$. Po tym turnieju nastąpi jeszcze nieoficjalne pożegnanie się z aktualną wersją gry, bowiem już latem doczekamy się premiery Counter-Strike 2.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

BLAST.TV Paris Major CS:GO

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.