Respawn.pl

Znamy potencjalną datę premiery Counter-Strike 2?

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Wciąż Valve nie udostępniło informacji, kiedy dokładnie planuje premierę Counter-Strike 2. To jednak społeczność wykryła potencjalną datę na zwiastunach gry.

Counter-Strike 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier najbliższych wakacji, chociaż niestety nie wiemy nadal dokładnie, kiedy każdy będzie mógł uruchomić najnowszą odsłonę najpopularniejszego FPS na świecie. Valve nadal siedzi cicho w  kwestii oficjalnej premiery, a społeczność wytypowała już potencjalną datę premiery.

Kiedy premiera Counter-Strike 2? Społeczność typuje połowę lipca

Pierwsze trailery Counter-Strike 2 pojawiły się ponad dwa miesiące temu, lecz społeczność nie przestała poszukiwać poszlak związanych z nowymi elementami rozgrywki, w tym potencjalnej daty premiery nowej odsłony FPS. Teraz jeden z użytkowników Reddita wykrył na pewnej klatce z trailera datę, która może sugerować premierę CS 2.

Mowa o 15 lipca, które zapisane jest dość nie wyraźnie w postaci 7-15. To oczywiście tylko i wyłącznie domysły, jednak Valve znane jest z ukrywania różnych cennych informacji w miejscach, gdzie mało kto zagląda. Do samego końca wiele osób nie spodziewało się nowej odsłony Counter-Strike, mimo że poszlaki, które pojawiały się coraz częściej, to sugerowały.

Potencjalna data premiery Counter-Strike 215 lipca może być jednak problematyczny

CS:GO małymi krokami przechodzi do historii, jednak 15 lipca dla premiery Counter-Strike 2 może okazać się nie do końca dobrym wyborem. Powodem są wciąż zaplanowane duże turnieje w aktualną wersję gry, bowiem między 13 a 23 lipca rozegrane zostaną rozgrywki grupowe BLAST Premier. Aby tego mało, już od 25 lipca najlepsze drużyny rywalizować będą na jednym z najbardziej prestiżowych turniejów, jakim jest IEM Cologne. Nie wiemy na ten moment, czy zespoły będą w Kolonii rywalizować już w nowym Counter-Strike, lecz wydaje się to mało prawdopodobne.