Respawn.pl

Znamy uczestników czwartej edycji European Development Championship. W gronie tym m.in. Izako Boars oraz Akuma!

Autor: Marcin Kapusta

Czwarty sezon European Development Championship rozpoczyna się już za cztery dni, dlatego też organizatorzy ujawnili grono uczestników. Znajdziemy w nim m.in. Izako Boars!

Zmagania rozpoczną od fazy grupowej, w której 16 drużyn zostanie podzielonych na cztery zbiory. Mecze inauguracyjne rozegrają się w formacie BO1, natomiast wszystkie pozostałe do dwóch wygranych map. Połowa zespołów awansuje do play-offów, które odbędą się w dniach 24-27 czerwca.

Warto przypomnieć, że EDC zostało poprzedzone serią turniejów kwalifikacyjnych, poprzez które cztery ekipy zapewniły sobie miejsce w głównym wydarzeniu. Team Fiend i ex-Marlian okazały się najlepsze w fazie Wildcard, Izako Boars zwyciężyło ESPORT NOW Cup, a eClub Brugge, którego częścią są Mateusz “matty” Kołodziejczyk oraz Mateusz “n0tice” Wolniak, triumfowało podczas pierwszego sezonu Elite Series.

Bezpośrednie zaproszenia powędrowały m.in. do SKADE, Young Ninjas, HYENAS, DBL PONEY czy też Entropiq. Bułgarzy będą starali się obronić tytuł mistrzowski, który wywalczyli podczas trzeciego sezonu. Z kolei akademia NiP-u oraz francuskie kuce spróbują wrócić na prostą po zmianach w składzie. Jednego ze slotów w tym turnieju przyznano również Akumie, czyli drużynie, która okazała się czarnym koniem EPIC League CIS, pokonując m.in. Virtus.pro i Na’Vi. Ukraińcy są jednak oskarżani o cheaty i streamsnipping, bowiem w ich grze doszukano się wielu podejrzanych zagrań.

Lista uczestników European Development Championship 4 prezentuje się następująco:

🇫🇷 Entropiq🇺🇦 Akuma🇧🇬 SKADE🇫🇷 DBL PONEY
🇧🇬 Fiend🇨🇿 SINNERS eSports🇸🇪 Young Ninjas🇺🇦 ex-Marlian
🇫🇷 Trident Clan🇹🇷 Sangal Esports🇵🇱 Izako Boars🇫🇷 IN.GAME
🇩🇰 Tricked eSports🇩🇰 HYENAS🇧🇪 eClub Brugge🇭🇺 Budapest Five

Czwarty sezon European Development Championship odbędzie się w dniach 9-27 czerwca i zaoferuje uczestnikom pulę nagród w wysokości 30 tysięcy dolarów.