Respawn.pl

ZywOo okrzyknięty mianem MVP Gamers8

Autor: Krzysztof Sarna
Zywoo pgl major

Turniej Gamers8 za nami, tak więc trzeba jeszcze poświęcić “pięć minut” dla najlepszej jednostki całych rozgrywek. Mianem MVP zawodów okrzyknięty został reprezentant Teamu Vitality, Mathieu “ZywOo” Herbaut. Tym samym Francuz po raz kolejny potwierdza, że to jego rok.

ZywOo wcale nie zwalnia tempa

Team Vitality po pełnej serii pokonał ENCE w wielkim finale Gamers8. Oczywiście nieocenioną rolę w tym wszystkim miał właśnie Herbaut, którego stosunek zabójstw do śmierci na wszystkich tych mapach wyniósł 66-44, co przełożyło się na rating 1.34. 

Rywalizacja o miano najbardziej wartościowego zawodnika całego turnieju toczyła się aż do samego finału. W grze o tytuł liczyli się także Guy “NertZ” Iluz, Paweł “dycha” Dycha oraz Alvaro “SunPayus” Garcia. W ostatecznym rozrachunku ZywOo został MVP po części dzięki porażce ENCE  w decydującym starciu, a także temu, że SunPayus nie wyróżniał się wystarczająco w swojej drużynie. Wyjątkowy występ gracza Vitality tylko utwierdził w przekonaniu, że MVP należy się właśnie jemu.

CZYTAJ TAKŻE: Wykasuj swoje dane z internetu, czyli Incogni

22-latek na turnieju w Arabii Saudyjskiej rozegrał łącznie dziesięć map. Najlepiej poszło mu na pierwszej, a więc Anubisie w starciu przeciwko MIBR. Wówczas gracz Vitality eliminował swoich rywali 21-krotnie, upadając przy tym na ziemię jedynie dziesięciokrotnie. Taki obrót spraw przełożył się na rating 1.58. Najsłabiej z kolei było na Mirage’u w potyczce z Natus Vincere, mimo że zwyciężonym 16:2! Statystyki ZywOo to 9-8 i rating 0.98.

Warto jeszcze wspomnieć o najwyższej różnicy K-D, która wyniosła +55, a także całkowitej liczbie otwierających zabójstw, których także było 55. Do tego był trzeci w klasyfikacji generalnej wydarzenia z ratingiem 1.26. Snajper zremisował z SunPayusem w kategorii najmniejszej liczby zgonów na rundę – 0.55 mimo faktu, że Team Vitality rozegrał największą liczbę map w wydarzeniu, aż dziesięć. 

Dla Francuza to szesnasta nagroda MVP w karierze i trzecia w bieżącym roku. W poprzednich miesiącach zawodnik znad Sekwany był najlepszym graczem BLAST.tv Majora w Paryżu, a także IEM Rio.