Respawn.pl

9INE kontra Eternal Fire, czyli Polacy chcą się zrehabilitować na ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna
Kylar, 9INE

Startuje drugi dzień rozgrywek grupy D osiemnastego sezonu CS-owej Ligi Mistrzów. W czwartek 9INE będzie chciało się zrehabilitować za falstart z Complexity Gaming. Ekipa z Polski spadła do dolnej drabinki, ale dziś ma spore szanse na to, by odnieść pierwsze zwycięstwo, wszak po drugiej stronie serwera znajdować się będzie Eternal Fire.

9INE chce się zrehabilitować

Podopieczni Piotra “nawrota” Nawrockiego rozegrali wczoraj bliskie spotkanie przeciwko amerykańskiej organizacji, przegrywając 1:2. Drużyna znad Wisły spadła do dolnej drabinki, ale nadal ma spore szanse na to, żeby awansować do fazy play-off. Dziś biało-czerwoni zagrają w pierwszej rundzie dolnej drabinki z Eternal Fire. Przeciwnik jest słabiej notowany, ponieważ mówimy tu o 34. pozycji światowego rankingu HLTV. Natomiast Kacper “Kylar” Walukiewicz i spółka dziewiętnasta siła świata. W historii spotkań tych drużyn ani razu nie wygrał jeszcze zespół z Turcji, który przegrał 4:16 w otwartych kwalifikacjach do IEM Rio, 0:2 podczas OMEN WGR European Challenge, a także 23:25 w zamkniętych kwalifikacjach do RMR BLAST.tv Majora w Paryżu. Tak więc przed tą konfrontacją polscy kibice powinni być dobrej myśli. 

CZYTAJ TAKŻE: Duże awanse Singularity i PGE Turowa w rankingu HLTV

Cloud9 albo Complexity; Virtus.pro albo G2 – kto w play-offach?

Zawodnicy Cloud9 bądź Complexity Gaming będą mogli dziś odetchnąć z ulgą. Wszystko za sprawą gry w półfinale górnej drabinki, którego zwycięzca zapewni sobie awans do fazy play-off. C9 wczoraj pewnie pokonało Eternal Fire, natomiast CoL potrzebowało trzeciej mapy, by postawić kropkę nad “i” w starciu z 9INE. 

W takiej samej sytuacji znajduje się Virtus.pro i G2 Esports. Któraś z tych dwóch ekip zagra w finale górnej drabinki i powalczy o ćwierćfinał osiemnastego sezonu ESL Pro League. Nie ma co specjalnie ukrywać, że te zawody należeć będą do pasjonujących. “Samuraje” od dłuższego czasu prezentują równą formę, wygrywając jeszcze nie tak dawno IEM Cologne czy docierając do półfinału Gamers8. “Niedźwiedzie” z kolei trochę odbiegają w światowym rankingu HLTV, ale nie powinno mieć to zupełnie żadnego przełożenie na przebieg serwerowych zdarzeń. 

Harmonogram czwartkowych spotkań grupy D osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | Team Liquid vs. Lynn Vision – BO3 [Transmisja]

16:00 | Cloud9 vs. Complexity Gaming – BO3 [Transmisja]

19:30 | Virtus.pro vs. G2 Esports – BO3 [Transmisja]

19:30 | 9INE vs. Eternal Fire – BO3 [Transmisja]