Respawn.pl

9INE zagra dziś o być albo nie być na ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Przed 9INE bardzo ważna sobota. Najlepszy zespół z Polski zagra dziś o być albo nie być w osimenastym sezonie CS-owej Ligi Mistrzów. Podopieczni Piotra “nawrota” Nawrockiego mają przed sobą czysto teoretycznie łatwe zadanie. Jednak to serwer jak zawsze zweryfikuje, który zespół jest lepszy.

9INE wykorzystało już margines błędu

Krzysztof “Goofy” Górski i jego koledzy znajdują się w drabince ostatniej szansy i nie ma nawet mowy o żadnej porażce, jeśli nadal myślą o awansie do fazy play-off ESL Pro League. Najlepszy zespół znad Wisły rozpocznie maraton sobotnich spotkań EPL-a. Biało-czerwoni zagrają z Lynn Vision. To chiński zespół, który plasuje się na 53. lokacie w światowym rankingu HLTV. Azjaci tak samo, jak 9INE przegrali swoje dwa dotychczasowe spotkania z G2 Esports oraz Teamem Liquid. Faworytem jest rodzimy zespół, jednak ten pokazał, że słabiej notowani przeciwnicy także mogą z nim wygrać. Zwycięzca dzisiejszych zawodów pozostanie w turnieju i zagra w decydującym pojedynku o szóste miejsce, z którego będzie można awansować do finału drabinki ostatniej szansy. Przegrany natomiast będzie mógł zacząć pakować walizki do domu. 

CZYTAJ TAKŻE: TaZ odbanowany na Twitchu

Trzeci uczestnik play-offów

Sobotnie popołudnie wyłoni trzecią drużynę z grupy D, która zagra w fazie play-off. Będzie to Virtus.pro bądź Team Liquid, które o godzinie 16:00 zmierzą się ze sobą w finale dolnej drabinki. Spotkanie pomiędzy tymi zespołami oglądaliśmy już na sam start rywalizacji w zbiorze D. Wówczas po pełnej serii lepsze okazało się VP, jednak amerykańskiej organizacji nie zabrakło wiele. Można powiedzieć, że zabrakło jej wręcz niewiele. Dla TL będzie to świetna okazja do tego, by zrewanżować się rosyjskiej organizacji i to z nawiązką, wszak dzisiejsze zawody toczyć się będą o konkretną stawkę. 

CZYTAJ TAKŻE: Bilety IEM Katowice 2024 – kiedy, gdzie i za ile kupić?

O finał do drabinki ostatniej szansy

Na zakończenie soboty dojdzie jeszcze do konfrontacji z udziałem Eternal Fire oraz Cloud9. Obie te ekipy zagrają o awans do finału drabinki ostatniej szansy. Przegrany odpadnie z osiemnastego sezonu ESL Pro League.

Harmonogram sobotnich spotkań grupy D osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | 9INE vs. Lynn Vision – BO3 [Transmisja]

16:00 | Virtus.pro vs. Team Liquid – BO3 [Transmisja]

19:30 | Eternal Fire vs. Cloud9 – BO3 [Transmisja]