Respawn.pl

TaZ odbanowany na Twitchu

Autor: Krzysztof Sarna
TAZ Honoris

Stało się! Wiktor “TaZ” Wojtas po tygodniu został odbanowany na Twitchu. Były zawodnik Virtus.pro może wrócić do nadawania na żywo. Czy na długo? Co może wydać się abstrakcyjne, w głównej mierze może to zależeć od kaprysów i nastroju samej platformy, a nie streamera. Takie aktualnie panują trendy i realia panujące na platformie należącej do Amazona. 

TaZ może ponownie streamować

O całym zajściu informowaliśmy dokładnie tydzień temu. Na 37-latka została nałożona blokada na okres tygodnia. Wojtas niejednokrotnie zabrał publicznie głos w sprawie swojego bana na Twitchu, jednak początkowo twierdził, że nie otrzymał konkretnego powodu, dla którego miałby zostać wykluczony. 

CZYTAJ TAKŻE: Znamy datę IEM Katowice 2024!

Dwa dni później jednak były reprezentant Virtus.pro na swoim Facebooku oznajmił, że blokada została nałożona za “lekkie” zwyzywanie swojego własnego zagrania w rodzimym języku. – Jeżeli dopiero zaczynacie przygodę ze streamowaniem, weźcie poprawkę na platformę, którą wybieracie. Ja ostatnio dostałem bana na siedem dni za to, że zwyzywałem lekko SWOJE zagranie w naszym rodzimym języku. Wystarczy, że jakiś użytkownik wyśle raporcik i tam w Twitchu to już nie używają głowy, tylko lecą z kosą – czytamy na profilu TaZa.

Musiało upłynąć dokładnie 7 dni, 3 minuty i 21 sekund by Wiktor Wojtas mógł powrócić do nadawania na żywo. I to zrobił, wszak legenda Counter-Strike’a odpaliła transmisję na żywo w piątek, 22 września w okolicach godziny 10:00. Poczynania TaZa można śledzić tutaj