Respawn.pl

TaZ zbanowany na Twitchu

Autor: Krzysztof Sarna
TaZ, Honoris

“Polski streamer zbanowany na Twitchu” – część dalsza. Tym razem nie tylko streamer, ale także i profesjonalny zawodnik Counter-Strike’a: Global Offensive. Persony tej nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wczoraj blokadę na Twitchu otrzymał Wiktor “TaZ” Wojtas. 

TaZ zbanowany na Twitchu

W czwartkowy wieczór Twitterowy profil StreamerBans, który każdego dnia dostarcza informacje na temat tego, którzy streamerzy zostali zbanowani, a także, którym została zdjęta blokada do nadawania na żywo, poinformował o wykluczeniu byłego zawodnika Virtus.pro, TaZa. Nie da się ukryć, że ta wiadomość jest sporą sensacją. Każdy kto, choć minimalnie śledzi poczynania Wojtasa w Internecie ten doskonale zdaje sobie sprawę, że 37-latek nie stwarza nawet sytuacji do tego, by naginać regulamin Twitcha. Dlatego też cała sytuacja stanowi dość sporą abstrakcję. 

CZYTAJ TAKŻE: NEO: Wracam do pełnych obrotów i życia w grze

Ci także, którzy, choć w minimalnym stopniu spoglądają na to, co dzieje się na Twitchu oraz w jak bardzo polityczną stronę poszła ta platforma, ci zdają sobie sprawę, że wystarczy małe niedopatrzenie, które przecież często nikomu nie szkodzi, by otrzymać bana na tejże platformie. Przykładów było sporo, ale za kolejny niech posłuży właśnie zwycięzca EMS One Katowice 2014. 

W zajściu zabrał głos sam zainteresowany. TaZ podał Tweeta profilu StreamerBans dalej, komentując go zarazem następującymi słowami: Lol, jak to w ogóle możliwe. Ponadto skomentował jeszcze podaną przez siebie publikację, podając powód blokady. “Nienawistne obelgi lub symbole są “powodem” “. Jak łatwo można zatem zauważyć, sam streamer wyśmiewa w tej sytuacji decyzję oraz platformę i trudno się temu dziwić. 

CZYTAJ TAKŻE: Polska organizacja CS:GO kończy swoją działalność

Dla TaZa jest to pierwszy ban w historii jego streamowania. Nie wiadomo jednak, na jak długo została nałożona blokada. Kwestią raczej pewną jest to, że wykluczenie jest czasowe, aniżeli permanentne, wszak większość pierwszych banów jest “lekka”.