Respawn.pl

9z dołącza do fazy play-off ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Trzecia z czterech grup osiemnastego sezonu ESL Pro League to już przeszłość. W niedzielę zakończyły się zmagania w zbiorze C. Ostatnią drużyną, która zagra w fazie play-off właśnie z tej grupy okazało się 9z. Ekipa ta w niedzielę musiała rozegrać pięć map, by cieszyć się z etapu pucharowego.

9z zagra w fazie play-off

Santino “try” Rigal i jego koledzy rozpoczęli niedzielę od wygranej 2:0 z Apeks. W przypadku tej konfrontacji nie musieli się wybitnie wysilać. Świetnie przywitali się z zawodami, wygrywając wybranego przez siebie Overpassa do ośmiu. Organizacja z Norwegii nie miała w pewnym momencie czego szukać na własnym Mirage’u, przegrywając 2:15. Doszło jeszcze do zrywu z jej strony, ale na siedmiu zdobytych punktach się skończyło.  

CZYTAJ TAKŻE: TaZ zbanowany na Twitchu

Argentyńska organizacja kropkę nad “i” postawiła w finale drabinki ostatniej szansy z 5yclone. To jednak Chińczycy byli bliżej dostania się do play-offów, dzięki wygranemu Overpassowi, który został podyktowany przez 9z. Później jednak 36. siła świata wygrała Inferno do ośmiu oraz Nuke’a do sześciu. 

CZYTAJ TAKŻE: Koniec ESL Mistrzostw Polski

Natomiast w finale górnej drabinki lepsze okazało się Natus Vincere. Do pogromu doszło na pierwszej arenie, Anubisie. Finn “karrigan” Andersen i spółka przegrali go aż do czterech. Na Nuke’u sprawy już się miały inaczej, bowiem to podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego wygrywali 13:9. Jednakże w kolejnych siedmiu odsłonach szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylali reprezentanci organizacji zza naszej wschodniej granicy. Tym samym to oni rozpoczną etap pucharowy dopiero od ćwierćfinału, podczas gdy FaZe zainauguruje go już w drugiej rundzie.

Wyniki niedzielnych spotkań grupy C osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

9z 2:0 Apeks – Overpass 16:8, Mirage 16:9

Natus Vincere 2:0 FaZe Clan – Anubis 16:4, Nuke 16:13

5yclone 1:2 9z – Overpass 16:6, Inferno 8:16, Nuke 6:16

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.