Respawn.pl

Strona główna » Amouranth zainwestowała i kupiła firmę produkującą…

Amouranth zainwestowała i kupiła firmę produkującą…

Autor: Krzysztof Sarna

Amouranth to streamerka, którą zna już praktycznie większość Twitcha. Kaitlyn Siragusa postanowiła zainwestować i zakupić kolejną firmę. Tym razem wybór padł na zakup marki zajmującej się produkcją akcesoriów i zabawek basenowych. 

O Amouranth w ubiegłym roku mogliśmy usłyszeć naprawdę wiele. Jeszcze w październiku streamerka otrzymała bana na Twitchu, Instagramie czy Tiktoku. Później jednak została odbanowana po tym, jak została wykluczona po raz piąty na platformie należącej do Amazona. 

Siragusa jednak lubi inwestować, co widać po raz kolejny. W przeszłości zakupiła stację benzynową, a pod koniec listopada 2021 roku wybór padł na amerykański sklep 7-Eleven. 2022 rok twórczyni, która na swoim kanale Twitch ma niecałe pięć milionów obserwujących, postanowiła rozpocząć od zakupu firmy, która produkuje takie przedmioty, jak dla przykładu nadmuchiwane akcesoria do basenów. Nie zdradzono jednak, jaka marka to jest.

Wedle pogłosek, producent  zajmuje się dostawą do takich sklepów jak Amazon czy Costco. Inwestycja miała wynieść około 7 milionów dolarów, co w przeliczeniu na dzisiejszy kurs PLN, daje niecałe 28 milionów złotych. Co ciekawe – szacunkowa suma rocznych przychodów tego podmiotu ma oscylować w okolicach 15 milionów dolarów. Tak więc taka sytuacja wydaje się być bardzo korzystna. Ponadto, streamerka zza oceanu najprawdopodobniej będzie reklamować basenowe zabawki na swoich transmisjach, co być może zwiększy jeszcze sprzedaż. Wówczas wtedy powinniśmy również usłyszeć, o jaką markę tak naprawdę chodzi.