Respawn.pl

Strona główna » Anonymo pnie się w górę w rankingu HLTV! Olbrzymie spadki wielu polskich ekip

Anonymo pnie się w górę w rankingu HLTV! Olbrzymie spadki wielu polskich ekip

Autor: Krzysztof Sarna

Klasycznie jak co poniedziałek przychodzimy do Was z aktualizacją światowego rankingu HLTV. Z racji, że jesteśmy po otwartych kwalifikacjach do turnieju RMR, to wiele zmieniło się na polskiej scenie. Nikogo raczej specjalnie nie powinien zdziwić fakt, że Anonymo Esports poszło do góry.

Większość polskich ekip nie podzieliła jednak losów Anonymo Esports i poszła w dół. Dawno nie mieliśmy takiej aktualizacji, w której aż połowa drużyn spadła i to jednocześnie aż o tyle pozycji. W przypadku najlepszej dziesiątki świata nie ujrzeliśmy żadnych zmian. Taki stan rzeczy podyktowany jest przerwą w rywalizacji, wszak dopiero co w niedzielę (27 marca) zakończyliśmy zmagania w ramach Intel Extreme Masters Katowice. Tak więc Natus Vincere jest na tronie, a TOP10 zamyka Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego koledzy z OG Esports. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:
 1. Natus Vincere
 2. Gambit Esports
 3. G2 Esports
 4. FaZe Clan
 5. Team Vitality
 6. Virtus.pro
 7. Heroic
 8. Ninjas in Pyjamas
 9. Astralis
 10. OG Esports

CZYTAJ TAKŻE: VIRTUS.PRO ODPOWIADA NA DECYZJĘ ESL: “NIE MA RACJONALNYCH POWODÓW, BY WYKLUCZYĆ NAS Z TURNIEJÓW”

Jest z pewnością, o czym mówić w kontekście Rodzimych drużyn. Wisła All iN! Games Kraków mimo tego, że nie dostała się do turnieju RMR pozostała na swoim dotychczasowym, 24. miejscu. Podobnie jest w przypadku MOUZ NXT, które zachowało swoją dotychczasową lokatę. Anonymo Esports minionej nocy jako jedyna drużyna dostała się do turnieju RMR, w którym powalczy o udział na PGL Majorze w Antwerpie. “Anonimowi” dzięki takiemu wyczynowi poszli w górę o cztery posady, przez co są na ten moment na 48. W światowym rankingu HLTV doszło do pojawienia się Illuminar Gaming, które uważane jest za czwartą najlepszą drużynę w Polsce, a na świecie za 78. Ostatnim dodatnim notowaniem jest UNGENTIUM, które zawitało na 86. usytuowanie. Reszta to już niestety sami spadkowicze. x-kom AGO wypadło z pierwszej setki i jest za nią siedem miejsc. MONKE jeszcze przed tygodniem było setną siłą świata, ale również już nią nie jest. Najboleśniejsze losy spotkały MAD DOG’S PACT i HONORIS. Formacje te spadły odpowiednio o 48 i 45 miejsc. Grono najlepszych dziesięciu ekip w Polsce zamyka GameAgents na 135. pozycji, które również zaliczyło spadek. 

Najlepsza dziesiątka polskich formacji prezentuje się następująco:
 • 24. Wisła All iN! Games Kraków
 • 43. MOUZ NXT
 • 48. Anonymo Esports (+4)
 • 78. Illuminar Gaming (Pojawienie się w rankingu)
 • 86. UNGENTIUM (+6)
 • 107. x-kom AGO (-11)
 • 112. MONKE (-12)
 • 116. MAD DOG’S PACT (-48)
 • 132. HONORIS (-45)
 • 135. GameAgents (-9)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 14 marca.