Respawn.pl

Astralis w półfinale CS Asia Championships

Autor: Krzysztof Sarna
device Astralis

Inauguracyjny dzień CS Asia Championships dobiegł końca. Doszło do wszystkich rozwiązań w grupie A, w której najlepiej poradziło sobie Astralis i tym samym awansowało do półfinału turnieju. Poza rozgrywki natomiast znalazło się TYLOO.

Astralis w półfinale mistrzostw CS Asia

W środę w Szanghaju doszło do czterech pojedynków. Na początku miały miejsce batalie otwarcia rozgrywane w formacie BO1. Tym razem spotkania były jednostronne i zwycięzcy pewnie poradzili sobie ze swoimi oponentami. Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy z ENCE pokonali TYLOO na Nuke’u 13:7. Natomiast dwunasta ekipa światowego rankingu HLTV nie pozostawiło złudzeń w konfrontacji z Lynn Vision, zgarniając Ancienta do czterech. 

dycha i spółka nie dali rady Astralis

Tak więc w finale górnej drabinki znalazły się organizacje z Finlandii oraz Danii. W pojedynku premiowanym półfinałem turnieju doszło do pełnej serii. Benjamin “blameF” Bremer i spółka rozpoczęli z wysokiego “C”, ponieważ wygrali wybranego przez siebie Overpassa do dwóch. “Ośmiornice” odpłaciły się triumfem na Vertigo, chociaż nie miały one tak łatwej i gładkiej przeprawy, jak Astralis na mapie wcześniej. Na pochwałę summa summarum zasługuje gra w ataku, ponieważ Dycha i jego koledzy zdobyli w niej siedem punktów. Podopieczni Petera “casle’a” Ardenskjolda wyszli po przerwie na dwupunktowe prowadzenie (10:8). Na tym się jednak skończyło, ponieważ kolejnych pięć odsłon należało do ENCE. Tak więc o triumfie przesądzić musiał Ancient. Na nim ponownie miała miejsce gra bez historii, ponieważ duński kolektyw raz jeszcze wygrał do dwóch. 

CZYTAJ TAKŻE: Lionel Messi inwestuje w organizację esportową!

Chińskie derby

Z kolei w finale dolnej drabinki i jednoczesnej grze o ćwierćfinał, a zarazem pozostanie w zawodach, doszło do chińskich derbów. Naprzeciwko siebie stanęły TYLOO oraz Lynn Vision. Podobnie jak w przypadku spotkania wygranych, tak i w konfrontacji przegranych byliśmy świadkami trzech map. W przypadku tej konfrontacji walki z obu stron było znacznie więcej. TYLOO objęło prowadzenie po tym, jak wygrało Overpassa do dziesięciu, ale dwie kolejne areny, a więc Anubis oraz Nuke zostały zainkasowane przez Lynn rezultatem 13:11. 

Tak więc to TYLOO pożegnało się z CS Asia Championships. W półfinale na pewno zagra Astralis, natomiast Lynn Vision oraz ENCE rozpoczną występ w fazie play-off od ćwierćfinału. Jutro, a więc w czwartek (9 października) dojdzie do wyjaśnień w grupie B. Wystąpi w niej następująca czwórka: MOUZ, Wings Up, FaZe Clan oraz Ninjas in Pyjamas. 

Środowe wyniki CS Asia Championships 2023 prezentują się następująco:

ENCE 1:0 TYLOO – Nuke 13:7

Astralis 1:0 Lynn Vision – Ancient 13:4

ENCE 1:2 Astralis – Overpass 2:13, Vertigo 13:10, Ancient 2:13

TYLOO 1:2 Lynn Vision – Overpass 13:10, Anubis 11:13, Nuke 11:13

CZYTAJ TAKŻE: NEO liderem rankingu HLTV! siuhy wiceliderem, ogromny awans ThunderFlash