Respawn.pl

NEO liderem rankingu HLTV! siuhy wiceliderem, ogromny awans ThunderFlash

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwsza listopadowa aktualizacja światowego rankingu HLTV okazała się świetna dla Polaków. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu stali się liderami klasyfikacji. Na drugie miejsce zawitał z kolei Kamil “siuhy” Szkaradek z MOUZ. Rodzima scena to również sporo awansów.

NEO liderem rankingu HLTV

FaZe Clan od momentu premiery CS2 notuje naprawdę świetny okres. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych w nieco ponad miesiąc zdążyła wygrać już dwa duże turnieje: IEM Sydney oraz Thunderpick World Championship. Nic zatem dziwnego, że po tym, jak podopieczni trenera Kubskiego w niedzielę przypieczętowali triumf w drugich z wymienionych rozgrywek – awansowali na sam tron, aż o cztery pozycje. Sprawy świetnie potoczyły się także na korzyść Kamila “siuhego” Szkaradka i jego kompanów z MOUZ, którzy są wiceliderami zestwienia. Z pierwszej pozycji na trzecią spadło G2 Esports, z drugiej na czwartą ENCE, a z trzeciej na piątą Team Vitality. Pozycjami wymieniły się Complexity Gaming oraz Natus Vincere na korzyść pierwszej z przywołanych drużyn. Trzeba przyznać, że amerykańska organizacja poczyniła ostatnimi czasy również duży progres. Do TOP10 natomiast zawitało Virtus.pro oraz Cloud9, podczas gdy z elitarnego grona wypadło Astralis i GamerLegion. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan (+4)
 2. MOUZ (+2)
 3. G2 Esports (-2)
 4. ENCE (-2)
 5. Team Vitality (-2)
 6. Complexity Gaming (+1)
 7. Natus Vincere (-1)
 8. Monte 
 9. Virtus.pro (+3)
 10. Cloud9 (+1)

CZYTAJ TAKŻE: Inne opcje? szejn opuszcza Project G

Nad Wisłą w pierwszej listopadowej aktualizacji światowego rankingu HLTV przeważają dodatnie notowania. Niemniej jednak spadło o dwie pozycje 9INE, które rozstało się z Wiktorem “mynio” Krukiem. Awans o cztery oraz jedną pozycję zaliczyły Anonymo Esports wraz z Illuminar Gaming. Grono TOP80 opuściła Permitta. Z najlepszej ósemki polskich drużyn PGE Turów Zgorzelec jako jedyna utrzymała swoje usytuowanie sprzed tygodnia. Największym, a wręcz ogromnym awansem może poszczycić się ThunderFlash, awans o 23 miejsca, na 85. Największy spadek z kolei to LODIS, wszak gracze tej formacji znajdują się na położeniu niższym o osiemnaście. Ósmą siłą Polski są panie z NAVI Javelins, które zawitały na 168. lokatę. 

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 28. 9INE (-2)
 • 41. Anonymo Esports (+4)
 • 74. Illuminar Gaming (+1)
 • 83. Permitta (-6)
 • 84. PGE Turów Zgorzelec 
 • 85. ThunderFlash (+23)
 • 144. LODIS (-18)
 • 168. NAVI Javelins (+2)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 13 listopada.

CZYTAJ TAKŻE: Kasix wraca na tron! Była najlepsza wśród streamerek na Twitchu w październiku