Respawn.pl

Astralis wraca do TOP10 rankingu HLTV, 9INE umacnia się w TOP30

Autor: Krzysztof Sarna
Astralis device

Turniej CS Asia Championships 2023 dobiegł końca, a to oznacza kolejne zmagania i roszady w światowym rankingu HLTV. Do najlepszej dziesiątki świata wróciło Astralis. Natomiast na polskiej scenie w czołowej trzydziestce umocniło się 9INE, które poniekąd uciekło spod topora. 

Astralis wraca do TOP10

Pierwsze zmiany w pierwszej dziesiątce światowego rankingu HLTV sięgają trzeciego miejsca, na które awansowało ENCE, wyprzedzając zarazem G2 Esports. “Ośmiornice” dotarły do półfinału CS Asia Championships 2023. Pozycjami wymieniły się Monte oraz Natus Vincere, z czego to ta pierwsza organizacja z Ukrainy jest oceniana aktualnie na siódmą siłę świata. Do najlepszej dziesiątki świata wkroczyło Astralis, które tak samo, jak ENCE dotarło do półfinału turnieju rozgrywanego w Szanghaju. Z kolei z elitarnym gronem TOP10 pożegnało się Cloud9.  Warto także powiedzieć, że zdecydowanie na pierwszej pozycji umocnił się FaZe Clan, który posiada już 967 punktów. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan
 2. MOUZ
 3. ENCE (+1)
 4. G2 Esports (-1)
 5. Team Vitality
 6. Complexity Gaming
 7. Monte (+1)
 8. Natus Vincere (-1)
 9. Virtus.pro
 10. Astralis (+2)

CZYTAJ TAKŻE: ropz okrzyknięty MVP CS Asia Championships 2023

Na polskiej scenie w drugiej listopadowej aktualizacji światowego rankingu HLTV spektakularnych roszad nie było. W najlepszej trzydziestce świata umocniło się 9INE, które z 28. pozycji awansowało na 26. O dwie oraz trzy miejsca spadły odpowiednio Anonymo Esports oraz Illuminar Gaming. Jako jedyny zespół z najlepszej ósemki Polski to Permitta utrzymała swoje usytuowanie względem minionego poniedziałku. ThunderFlash zajęło wyższą lokatę w porównaniu do zeszłego tygodnia. Największym awansem może legitymuje się PGE Turów Zgorzelec, który poszedł wzwyż aż o siedem posad. Natomiast LODIS oraz NAVI Javelins spadły o trzy miejsca. 

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 26. 9INE (+2)
 • 43. Anonymo Esports (-2)
 • 77. Illuminar Gaming (-3)
 • 83. Permitta
 • 84. ThunderFlash (+1)
 • 91. PGE Turów Zgorzelec (+7)
 • 147. LODIS (-3)
 • 171. NAVI Javelins (-3)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 20 listopada.