Respawn.pl

Awans FaZe w rankingu HLTV! Wielki skok ORKS

Autor: Krzysztof Sarna

FaZe Clan awansował w trzeciej październikowej aktualizacji światowego rankingu HLTV. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego stali się siódmą siłą globu. W ostatecznym rozrachunku nie ma jednak wielu przetasowań w elitarnej dziesiątce. Wiele zmian nastąpiło z kolei na krajowym podwórku. 

FaZe z awansem

W najlepszej dziesiątce świata na próżno szukać olbrzymiej liczby zmian. Niemniej jednak do takowych doszło. O dwie pozycje do góry poszedł FaZe Clan, dzięki czemu w rezultacie jest na siódmej posadzie. Ktoś na tym ruchu musiał stracić i stracił. Astralis wraz z Monte zajęły o lokatę niższą względem minionego poniedziałku. 

CZYTAJ TAKŻE: Profilerr, czyli centrum CS, w którym znajdziesz wszystko!

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. ENCE
 3. G2 Esports
 4. MOUZ
 5. Natus Vincere
 6. Heroic
 7. FaZe Clan (+2)
 8. Astralis (-1)
 9. Monte (-1)
 10. Cloud9

CZYTAJ TAKŻE: dev1ce z kontraktem w Astralis do 2026 roku!

Jedynym zespołem, który z najlepszej siódemki Polski zachował swoje usytuowanie względem ubiegłego tygodnia jest 9INE. Wiktor “mynio” Kruk i spółka nadal są na 26. miejscu. Największym awansem może pochwalić się ORKS, wszak mowa tu aż o 22 pozycjach! W konsekwencji Arek “Vegi” Nawojski i jego koledzy pukają już do TOP50 rankingu HLTV, a to za sprawą 54. lokacji. Anonymo Esports poszło do góry o siedem posad, podczas gdy Permitta o tyle samo spadła. ThunderFlash wraz z PGE Turowem Zgorzelec poszły w dół o jedenaście usytuowań. TOP7 Polski zamykają panie z NAVI Javelins na 180. szczeblu. 

Najlepsza siódemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 26. 9INE
 • 54. ORKS (+22)
 • 62. Anonymo Esports (+7)
 • 68. Permitta (-7)
 • 100. ThunderFlash (-11)
 • 105. PGE Turów Zgorzelec (-11)
 • 180. NAVI Javelins (-5)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 23 września.