Respawn.pl

Bad News Eagles i Astralis uzupełniają grono uczestników PGL Majora

Autor: Krzysztof Sarna

Zmagania w grupie B na turnieju RMR dobiegły końca! Ostatnimi dwiema drużynami, które uzupełniły listę uczestników na majowym PGL Majorze w Antwerpii są Bad News Eagles oraz Astralis. W lepszej sytuacji jest także Ninjas in Pyjamas, które pokonało ENCE i zacznie swoją przygodę z tym turniejem dopiero od fazy legend.

Niedziela bezsprzecznie nie była dobrym dniem dla kibiców z Polski. Anonymo Esports przegrało swoje starcie o być albo nie być na Majorze z Teamem Spirit. Nie można jednak powiedzieć, że Polacy zostali zdeklasowani, ponieważ było wręcz przeciwnie. Rosjanie jak najbardziej byli w zasięgu, ale zaważyły błędy po stronie podopiecznych Adriana “imd” Piepera. Przyjrzymy się jeszcze, jak wyglądały pozostałe starcia na RMR 24 kwietnia.

Jak już wspomnieliśmy – Anonymo Esports uległo Teamowi Spirit. Relację z tego starcia można przeczytać w tym miejscu

Na turnieju wspieranym przez Valve nie ujrzymy SINNERS, które po trzympowamym starciu uległo Bad News Eagles. Starcie 24. ekipy światowego rankingu HLTV z 43. było bardzo pasjonujące z wyjątkiem drugiej mapy. Po wygranym Mirage’u 16:10 to Czesi prowadzili w całym starciu, ale kosowsko-szwajcarski kolektyw wyrównał dzięki wiktorii do sześciu na Nuke’u. O przepustce na Majora w Belgii zadecydować musiało Inferno, na którym obserwowaliśmy komplet osłon. Finalnie to BDE zwyciężyło i jednocześnie awansowało na wydarzenie organizowane przez PGL.

Astralis musiało drżeć do samego końca o awans. Duńczycy byli już o krok od sprawienia negatywnej sensacji po tym, jak przegrali na Duście z HEET do trzynastu. Jednakże Kristian “k0nfig” Wienecke i jego kompani po trzydziestu odsłonach okazali się lepsi na Ancient, a następnie dołożyli jeszcze wygraną na Nuke’u. 

Ponadto w niedzielę byliśmy świadkami pełnej serii pomiędzy Ninjas in Pyjamas a ENCE. Co prawda oba te zespoły awansowały wczoraj, aczkolwiek starcie to premiowane było trzecim miejscem w klasyfikacji końcowej i jednocześnie rozpoczęciem zmagań na Majorze dopiero od fazy legend. Wszystkie z rozegranych aren były jednostronne, ale to organizacja ze Szwecji była górą. 

Niedzielne wyniki spotkań grupy B RMR prezentują się następująco:

Anonymo Esports 1:2 Team Spirit – (Relacja z tego meczu dostępna jest tutaj)

SINNERS 1:2 Bad News Eagles – Mirage 16:10, Nuke 6:16, Inferno 14:16

Astralis 2:1 HEET – Dust2 13:16, Ancient 16:14, Nuke 16:11

Ninjas in Pyjamas 2:1 ENCE – Nuke 16:8, Vertigo 9:16, Overpass 16:7

Klasyfikacja końcowa grupy B RMR prezentuje się następująco:

 1. Copenhagen Flames – $42500, PGL Major Antwerp 2022
 2. Players – $21250, PGL Major Antwerp 2022
 3. Ninjas in Pyjamas – $12750, PGL Major Antwerp 2022
 4. ENCE – $8500, PGL Major Antwerp 2022 Challengers Stage
 5. G2 Esports – PGL Major Antwerp 2022 Challengers Stage
 6. Astralis – PGL Major Antwerp 2022 Challengers Stage
 7. Bad News Eagles – PGL Major Antwerp 2022 Challengers Stage
 8. Team Spirit – PGL Major Antwerp 2022 Challengers Stage
 • 9-11. Anonymo Esports,  HEET, Sinners
 • 12-14. Endpoint, ASG, Entropiq
 • 15-16. Sprout, Sangal

Więcej informacji na temat rywalizacji grupy B w ramach PGL MAJOR ANTWERP 2022 EUROPE znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.