Respawn.pl

BIG i Grayhound żegnają się z Kolonią, Liquid i Imperial grają dalej na IEM Cologne 2023!

Autor: Maks Bartosik

Za nami kolejne dwa spotkania drugiego dnia IEM Cologne 2023. Grayhound mierzyło się z Imperial, a BIG podejmowało Team Liquid.

Po tym jak na start drugiego dnia fazy Play-In IEM Cologne 2023 Astralis ograło Apeks, a TheMongolz wyeliminowało Into The Breach, w kolejnych dwóch spotkaniach mieliśmy poznać dwa kolejne zespoły, które odpadną z walki o awans do głównej fazy turnieju.

Grayhound – Imperial

Mecz pomiędzy Grayhound i Imperial od początku zapowiadał się na szybką przeprawę w wykonaniu Brazylijczyków. Imperial zaczęło serię od wygrania Inferno wybranego przez Grayhound wynikiem 16:5 i wszystko wskazywało na to, że czeka nas szybkie 2:0 dla brazylijskiej formacji. Australijczycy nie złożyli jednak broni i po niezwykle wyrównanym starciu na Mirage’u, sięgnęli po zwycięstwo 16:14 i czekała nas trzecia, decydująca mapa.

A tą był Nuke, który już od samego początku przebiegał pod dyktando Imperial. JOTA i spółka nie dawali rywalom większych szans i szybko zapewnili sobie wygraną 16:8, wyrzucając tym samym Grayhound za burtę IEM Cologne 2023.

Team Liquid – BIG

Spotkanie pomiędzy Liquid i BIG już od samego początku było niezwykle zacięte. Yekindar i spółka zaczęli od wygrania mapy rywali, Vertigo, które zakończyło się wynikiem 16:13 dla Liquid. Potem jednak BIG po dogrywce wygrało Mirage’a, wybranego przez europejską formację i tak samo jak w meczu GrayhoundImperial, tutaj też czekała nas trzecia mapa.

Tą był Overpass, który finalnie wpadł na konto Team Liquid. Podopieczni Dapsa wygrali 16:9 i wyeliminowali zespół gospodarzy z IEM Cologne 2023.