Respawn.pl

BRUTALNY BOKS BIRMAŃSKI! LIL MASTI ZAWALCZY Z ZUSJE NA HIGH LEAGUE 3

Autor: Krzysztof Sarna

Takich zasad walki jeszcze w polskich freak-fightach nie było! Żeby było jeszcze ciekawiej – do brutalnej walki dojdzie między paniami! Aniela “Lil Masti” Bogusz oraz Zusje Astafiewa zmierzą się na nadchodzącej gali HIGH League 3 na zasadach brutalnego boksu birmańskiego. 

Zanim jednak przejdziemy do przybliżenia sylwetek obu zawodniczek, to przypomnijmy, że w ubiegły wtorek oficjalnie zapowiedziana została walka pomiędzy dwoma Robertami. Mowa tu konkretnie o Robercie “Hardkorowym Koksie” Burneice oraz Robercie “Roburze WK” Orzechowskim. HIGH League nie zwalnia tempa i odkrywa kolejne karty. W czwartkowe popołudnie dowiedzieliśmy się, że Lil Masti oraz Zusje zawalczą ze sobą na bardzo brutalnych zasadach. 

Bogusz specjalnie przedstawiać nie trzeba. Lil Masti swój debiut zaliczyła na gali FAME MMA 4 w Częstochowie, na której pokonała Martę “Linkimaster” Linkiewicz już w pierwszej rundzie. Później jednak doszło do wielu nieporozumień pomiędzy 32-latką a federacją, przez co jej pas został zwakowany. Następnie Lil Masti mogliśmy ujrzeć na gali FEN 34. Pod koniec maja ubiegłego roku Bogusz potrzebowała zaledwie piętnastu sekund, by przez duszenie zza pleców wygrać z Adrianną “Flychanelle” Śledź. Trzecie i zarazem ostatnie jak dotąd starcie Anieli Bogusz miało miejsce 28 sierpnia 2021 roku, kiedy to pokonała Ewę Brodnicką przez TKO. 

CZYTAJ TAKŻE: PRZERWANY FACE2FACE! ALAN KWIECIŃSKI RUSZYŁ NA MATEUSZA MURAŃSKIEGO [DYMY]

Dla Zusje z pewnością walka z Lil Masti nie będzie łatwą przeprawą. 26-latka na swoim koncie ma o jedną walkę więcej, a jej bilans to 2-2. Astafiewa wszystkie pojedynki stoczyła w FAME MMA, poczynając od szóstej, a kończąc na dwunastej edycji gali. W swoim debiucie przegrała przez decyzję sędziów z Martą Linkiewicz, ale później wygrała z Dagmarą Szewczyk. Natomiast w marcu 2021 roku Zusje ponownie przyszło zasmakować porażki, ponieważ nie poradziła sobie z Kamilą “Kamiszką” Wybrańczyk. Czwarta walka, dzięki której przyszła przeciwniczka Lil Masti wyrównała swój rekord miała miejsce w listopadzie na FAME MMA 12. Zusje wygrała z Martą “Martirenti” Rentel poprzez jednogłośną decyzję sędziowską. 

Warto powiedzieć o samej formule i zasadach, na jakich obie panie spotkają się ze sobą w klatce. Będzie to legendarny boks birmański, znany także jako lethwei. Formuła ta zostanie po raz pierwszy zastosowana w polskich freak-fightach. Kobiety przystąpią do walki w małych, najtwardszych rękawicach. Z pewnością wielu widzów będzie czekać na uderzenia głową, wszak te są dozwolone. Bój będzie się toczył na dystansie trzech rund po trzy minuty. 

Trzecia odsłona gali HIGH League odbędzie się 4 czerwca w ERGO ARENIE (Gdańsk/Sopot). Łącznie ujrzymy dziewięć pojedynków, z których trzy znamy już w całości. W połowie znane jest także czwarte zestawienie, ponieważ pewny udziału jest Denis “Bad Boy” Załęcki, jednakże jego oponent nie został jeszcze oficjalnie ujawniony. Bilety na HL3 można zakupić w serwisie Eventim.pl, a ceny wejściówek rozpoczynają się od 79 PLN. 

Aktualna karta walk gali HIGH League 3 prezentuje się następująco:

  • Alberto “Alberto” Simao vs. Maciej Dubiel
  • Robert “Robur WK” Orzechowski vs. Robert “Hardkorowy Koksu” Burneika
  • Aniela “Lil Masti” Bogusz vs. Zusje Astafiewa (LETHWEI)
  • Denis “Bad Boy” Załęcki vs. TBA