Respawn.pl

Były gracz TYLOO i FPX następcą Snaxa w Pompie?

Autor: Marcin Kapusta

Lukę pozostawioną przez Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego na pozycji prowadzącego Pompy ma wypełnić były reprezentant FunPlus Phoenix! 

Pod koniec września Snax stał się bohaterem transferu do Teamu GamerLegion, obejmując pieczę nad międzynarodowym kolektywem i zastępując w obowiązkach Sanzhara “neaLaNa” Iskhakowa. Tym samym w Pompie pojawił się wakat na pozycji IGL-a. Profil “Newsy z polskiej sceny CS:GO” poinformował za pośrednictwem X (dawniej Twittera), że w buty polskiego weterana prawdopodobnie wejdzie Luka “emi” Vuković.

Duży bagaż doświadczeń Serba

Emi to dinozaur bałkańskiego Counter-Strike’a, ponieważ na scenie rywalizuje od 2012 roku. W trakcie swojej ponad dziesięcioletniej kariery reprezentował takie formacje, jak iNation, c0ntact Gaming, Valiance czy CR4ZY, gdzie miał okazję współpracować z obecnym reprezentantem G2 Esports Nemanją “huNterem” Kovaćsem. Pod banderą serbsko-bośniackiego superteamu odnotował kilka większych osiągnięć, do których należy m.in. triumf w DreamHack Open Rotterdam 2019 oraz wicemistrzostwo DreamHack Open Sevilla 2019.

W listopadzie 2020 roku wspomógł GODSENT w DreamHack Masters Winter 2020 Europe, zastępując przesuniętego wówczas na rezerwę Kevina “kRYSTALA” Amenda. Europejski kolektyw niespodziewanie dotarł do półfinałów zmagań, pozostawiając w pokonanym polu Astralis, North oraz Heroic. Pięć miesięcy później cały skład GODSENT trafił pod skrzydła chińskiej organizacji FunPlus Phoenix, jednak w nowych barwach nastąpiła stagnacja i sukcesowa posucha.

25 maja bieżącego roku emi objął niecodzienny kierunek, ponieważ niespodziewanie zasilił szeregi TYLOO. Niemniej epizod w klubie z Państwa Środka zakończył się po zaledwie czterech miesiącach, ponieważ zespół nie osiągnął oczekiwanych rezultatów i zawodził nawet na azjatyckim podwórku.

Jeżeli plotki potwierdzą się, to skład Pompy będzie wyglądał następująco:

  • Poland Bartosz “bnaox” Niebisz
  • Poland Piotr “morelz” Taterka
  • Norway Steffen “SLY” Amundsen
  • Bulgaria Deyvid “h4rn” Benchew
  • Serbia Luka “emi” Vuković
  • Poland Adrian “imd” Pieper (trener)

Angaż emiego oznaczałby, że Pompa straci polski trzon składu. Tym samym podopieczni Adriana “imd” Piepera nie będą mogli zagrać w polskich kwalifikacjach do play-inów Intel Extreme Masters Katowice 2024.