Respawn.pl

Strona główna » Były tercet Cloud9 raz jeszcze! RUSH ostatnim zawodnikiem Evil Geniuses

Były tercet Cloud9 raz jeszcze! RUSH ostatnim zawodnikiem Evil Geniuses

Autor: Krzysztof Sarna

Wszystko zgodnie z plotkami, doniesieniami oraz oczekiwaniami. William “RUSH” Wierzba okazał się ostatnim elementem składu Evil Geniuses. Oznacza to, że na pokładzie amerykańskiej organizacji pojawił się były tercet z Cloud9. 

Evil Geniuses chciało zrestrukturyzować swój skład i zrestrukturyzowało. Na pokładzie pojawiła się trójka nowych graczy, a także nowy szkoleniowiec. Dwa minione dni to przedstawienie nowych ogniw. Wczoraj zaprezentowany został Timothy “autimatic” Ta, a przedwczoraj Jake “Stewie2K” Yip

Wierzba ma podwójny, a nawet i potrójny powód do zadowolenia. Pierwszym, a jednocześnie oczywistym jest dołączenie do nowego zespołu. Drugim natomiast jest ten, że Amerykanin nie rywalizował na profesjonalnej scenie od 22 lipca ubiegłego roku. To naprawdę spory okres. Natomiast ostatni impuls to fakt, że 27-latek spotka się z byłymi kolegami z C9, z którymi sięgnął po mistrzostwo ELEAGUE Majora w Bostonie w 2018 roku. Po najważniejszy tytuł RUSH sięgał przy boku autimatica i Stewie2K.

Ostatnią drużyną RUSHA było Complexity Gaming. Częścią tej formacji zawodnik zza oceanu był od końcówki września 2019 roku, a finalnie rozstał się z nią na początku tego samego miesiąca dwa lata później. Nie był to jednak udany okres w jego karierze, ponieważ jedynym wyczynem było mistrzostwo BLAST Premier Spring 2020 European Finals. Tak więc dołączenie do Evil Geniuses zdaje się dla Wierzby wielką szansą na odbudowanie się.

Na pokładzie EG mamy wspomniany wyżej tercet z Cloud9. Ponadto w składzie jest jeszcze Vincent “Brehze” Cayonte oraz Tsvetelin “CeRq” Dimitrov. Pieczę nad tą piątką sprawować będzie Damien “maLeK” Marcel, który w listopadzie 2021 roku sięgnął po wicemistrzostwo PGL Majora w Sztokholmie.

Oficjalny debiut EG będzie mieć miejsce 30 stycznia, w niedzielę. Wówczas organizacja zza oceanu zmierzy się z Teamem Vitality w ramach BLAST Premier Spring Groups. Ponadto Evil Geniuses jest już pewne udziału w piętnastym i szesnastym sezonie ESL Pro League, a także BLAST Premier Fall Groups. 

Kompletny skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:
  • Vincent “⁠Brehze⁠” Cayonte
  • Tsvetelin “⁠CeRq⁠” Dimitrov
  • Jake “⁠Stewie2K⁠” Yip
  • Timothy “⁠autimatic⁠” Ta
  • William “⁠RUSH⁠” Wierzba
  • Damien “⁠maLeK⁠” Marcel – trener