Respawn.pl

Cooler Master CK350 – solidna konstrukcja przyjazna portfelowi!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Cooler Master ma w ofercie bardzo dużo produktów ale lubi też peryferia dla graczy. Jedną z propozycji jest jedna z najtańszych klawiatur mechanicznych dla graczy – mowa tutaj o modelu CK350. 

Cooler Master od ponad dwóch dekad dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie chłodzenia urządzeń komputerowych. Wśród nich należy wyróżnić między innymi nowoczesne systemy chłodzenia: radiatory, wentylatory, a także obudowy, komponenty i inne akcesoria. Dzięki rozwojowi, profesjonalnej obsłudze i trosce o wysoką jakość produktów, Cooler Master stał się niekwestionowanym liderem w branży.

Cooler Master ma dość obszerną linię klawiatur, a seria CK oferuje świetne opcje dla osób o ograniczonych budżetach. Pierwszą klawiaturą z rodziny CK był model 550 ale to model 350 jest lepiej wyceniony i wprowadza szereg ulepszeń względem swojego droższego poprzednika.

Poznajmy zatem specyfikację techniczną klawiatury CM CK350:

  • Rodzaj przełączników: Mechaniczne – Outemu Red/Blue/Brown;
  • Częstotliwość próbkowania: 1000Hz;
  • Kabel: USB 2.0;
  • Długość przewodu: 180 cm;
  • Waga: 1190g;
  • Wymiary: 440 x 140 x 45 mm;
  • Materiał: szczotkowane aluminium, plastik;
  • Kolor: czarny.

Platforma testowa:

Klawiatura Cooler Master CK350 przyszła w charakterystycznym szaro-fioletowym opakowaniu. Natomiast na plus jest tutaj wycięte okienko, w którym możemy sprawdzić przełączniki przed zakupem. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla osób, które są początkującymi w doborze klawiatury. W mojej ocenie powinno być odgórnie narzucone stosowanie takich pudełek.

Po otwarciu pudełka od razu widzimy klawiaturę. Jak już przekopiemy się przez stertę najróżniejszych papierów, instrukcji, gwarancji, itd. to znajdziemy jeszcze bardzo przydatną rzecz, a mianowicie ściągacz klawiszy. Co jest dość dużym zaskoczeniem bo mamy do czynienia z bardzo tanią klawiaturą mechaniczną, a tu takie rarytasy.

Cooler Master CK350 2

Cooler Master CK350 3

Przejdźmy zatem do samej klawiatury. To dość standardowa bryła o pełnych rozmiarach tj. posiada klawisze numpada. Od góry i przodu mamy szczotkowane aluminium pokryte czarną farbą. Co ciekawe sam przód nie jest chamsko ucięty ku dołowi ale jest to ładnie wyprofilowane i z jednego kawałku aluminium.

Cooler Master CK350 4

Cooler Master CK350 5

Patrząc od dołu zaobserwować można wiele ciekawych rozwiązań. Pierwszy z nich to ogromne wcięcia na poprowadzenie kabla – przydatne dla osób, które nie siedzą centralnie przed monitorem tylko nogi mają na suficie, a fotel pełni funkcję łóżka. Wtedy też przydają się boczne kanały wyprowadzenia kabla. A jak już jesteśmy przy kablu… ogromny fail producenta – nie da się go odłączyć. Jest na stałe co uniemożliwia wymianę na nowy w przypadku uszkodzenia, a o to nie trudno. Kabel nie ma oplotu, jest strasznie giętki i jakość jego woła o pomstę do nieba.

Cooler Master CK350 7

Cooler Master CK350 8

Tak naprawdę jest to chyba pierwsza klawiatura Cooler Master z przełącznikami Outemu. Tutaj mała ciekawostka – CM współpracował prawie z każdym głównym producentem przełączników mechanicznych – Cherry MX w serii modelowej MK, Gateron w CK550 i teraz Outemu w CK350. Same klawisze są wykonane z tworzywa sztucznego wygrawerowane laserowo. Nie jest to jakaś górna półka.. nie mówię, że są złe ale mogłyby być lepsze.

Cooler Master CK350 11

Cooler Master CK350 12

Teraz coś dla fanów ledów – jest tutaj szereg efektów RGB, a dokładnie 13 trybów oświetlenia klawiatury. Ledy są dość żywe, ale nasycenie czerwieni wydaje się nieco blade. Poza tym jestem bardzo zadowolony z oświetlenia Cooler Master CK350, poza tym, że nie jestem w stanie w pełni dostosować ledów bez oprogramowania.

Podsumowanie

Cóż można rzecz o klawiaturze Cooler Master CK350. Jest podstawową klawiaturą do gier. Jest budżetowa bo kosztuje około 280 złotych. Nie ma tutaj nic nadzwyczajnego, a jednocześnie dostajesz wszystkie najważniejsze funkcje. Można się przyczepić do braku odczepianego kabla i w sumie samego wykonania kabla ale to jedyny mankament. Klawisze też pewnie się wytrą jak w innych tańszych klawiaturach. Nie ma się czego doszukiwać. Jak zależy Ci na dobrej klawiaturze mechanicznej w rozsądnej cenie to nawet się nie zastanawiaj.

Sprzęt do recenzji został dostarczony przez firmę Cooler Master lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął tylko gratyfikację w formie recenzowanej klawiatury. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl