Respawn.pl

Czas na pierwsze zwycięstwo AGO w EPL-u? Polacy zagrają z Complexity

Autor: Krzysztof Sarna

Drugi dzień grupy D ESL Pro League to jednocześnie druga szansa x-kom AGO na pierwsze zwycięstw i pierwszy punkty. Wydaje się, że czwartek będzie dobrą szansą dla ekipy znad Wisły, wszak “Jastrzębie” spotkają się z Complexity Gaming.

Wielką furorę w środowisku esportowym zrobiło wczorajsze spotkanie z udziałem x-kom AGO oraz Natus Vincere. Co prawda Biało-Czerwoni na pierwszej mapie ulegli do jednego, ale na następnej działy się niemożliwe rzeczy. Polacy toczyli bój jak równy z równym na Mirage’u, przegrywając z najlepszą ekipą świata dopiero po ponad siedemdziesięciu rundach (34:37)! Pełna relacja z tego meczu dostępna jest tutaj. Czy zatem po tak dobrym występie przeciwko Natus Vincere uda się odnieść dziś pierwsze zwycięstwo? Wydaje się, że szansa wcale nie jest mała, a Complexity Gaming jest jak najbardziej w zasięgu. 

Czwartkowe potyczki w zbiorze D piętnastego sezonu EPL-a rozpoczną się właśnie od starcia z udziałem podopiecznych Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa i jego kolegów oraz coL. Obie te formacje przegrały swoje wczorajsze starcia, ale jak już wspomnieliśmy – to AGO wywarło zdecydowanie lepsze wrażenie. 27. siła świata uległą wczoraj 0:2 Heroic. Dzisiejszy pojedynek będzie pierwszym w historii pomiędzy tymi organizacjami. Co prawda faworytem jest podmiot zza oceanu, jednakże wczorajsza waleczność “Jastrzębi” zdołała już narodzić nadzieje nad Wisłą. 

CZYTAJ TAKŻE: Stylowa, biała i ze zmiennymi switchami – recenzja klawiatury Genesis Thor 303 TKL

O godzinie 16:00 dojdzie do derbów Danii, bowiem na serwerze zameldują się gracze Heroic i Astralis. Lukas “gla1ve” Rossander i spółka nie weszli dobrze w 2022 rok. 7-9. miejsce na BLAST Premier Spring Groups oraz 7-8. na Intel Extreme Masters Katowice to z pewnością niesatysfakcjonujące wyniki dla podopiecznych Martina “trace’a” Heldta. Heroic z kolei na turnieju w Polsce zaprezentowało się minimalnie lepiej, ponieważ dotarło do półfinału, a więc finalnie okazało się 3-4. siłą turnieju. Jeszcze nie tak dawno, ponieważ dwa tygodnie temu piąta formacja świata wygrała Pinnacle Winter Series 3. Ostatnie derby Danii pomiędzy Heroic i Astralis miały miejsce ponad cztery miesiące temu, wszak konfrontacja miała miejsce na BLAST Premier Fall Finals. Wówczas po dwóch arenach zwycięsko z tego starcia wyszli gracze Astralis. Biorąc pod uwagę dyspozycję obu drużyn w ostatnim czasie, większym pretendentem do zwycięstwa wydaje się Heroic.

Na zakończenie czwartkowej rywalizacji w EPL-u ujrzymy pojedynek pomiędzy Natus Vincere a Evil Geniuses. Ta pierwsza formacja zmuszona jest rywalizować bez Kirilla “Boombl4” Mikhailova, który uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Na’Vi wczoraj zaprezentowało, że mimo niepełnego składu potrafi wygrywać. “Geniusze Zła” nie mieli wczoraj czego szukać w pojedynku z Astralis, wszak ulegli do dziewięciu i ośmiu. Raczej mało kto widzi dziś zwycięstwo EG. Ukraińsko-rosyjski kolektyw jest w tych zawodach murowanym faworytem. 

Harmonogram czwartkowych spotkań grupy D piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | x-kom AGO vs. Complexity Gaming – BO3

16:00 | Heroic vs. Astralis – BO3

19:30 | Natus Vincere vs. Evil Geniuses – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.