Respawn.pl

Czas pierwszych pożegnań, a także awansów w grupie B RMR; Anonymo w grze o drugi triumf

Autor: Krzysztof Sarna

Piątek jest jednocześnie drugim z czterech dni walki w grupie B turnieju RMR, a więc walki o awans na PGL Majora w Antwerpie. Już dziś poznamy dwie ekipy, które awansują na turniej wspierany przez Valve, a także dwie pierwsze formacje, które odpadną z boju o imprezę w Belgii.

Na pierwszym planie z pewnością nie będą dziś gracze Anonymo Esports czy ENCE, chociaż dla polskich kibiców bezsprzecznie będzie inaczej. Jednakże dla ogółu głównymi aktorami piątku będą zespoły z bilansem 2-0 lub 0-2, ponieważ te starcia rozgrywane będą w formacie BO3 a są jednocześnie potyczkami decydującymi o dalszych losach tych zespołów.

Pierwsze cztery pojedynki będą miały za zadanie rozgrzać nas przed tym, co czeka na nas po południu. Mówiąc wprost, na serwerze spotkają się drużyny ze statusem jednego zwycięstwa i jednej porażki. O godzinie 11:00 o drugi triumf powalczą gracze Bad News Eagles oraz G2 Esports. Jednocześnie będziemy podziwiać polską formację, a więc Anonymo Esports. Filip “tudsoN” Tudev i jego koledzy po raz kolejny trafili na bardzo wymagającego przeciwnika, jakim jest Entropiq. Rosyjsko-kazachski kolektyw przegrał wczoraj z Bad News Eagles, ale rozjechał wręcz Ednpoint. Przypomnijmy natomiast, że Rodacy w czwartek najpierw pokonali G2 Esports, a później przegrali z Players

CZYTAJ TAKŻE: BRUTALNY BOKS BIRMAŃSKI! LIL MASTI ZAWALCZY Z ZUSJE NA HIGH LEAGUE 3

Następnie o godzinie 12:15 Olek “hades” Miśkiewicz i jego koledzy z ENCE zmierzą się z HEET. W tym starciu to fińska organizacja jest faworytem, aczkolwiek nieustannie należy mieć na uwadze, że mecze w formacie BO1 w dużym stopniu przyczyniają się do niespodzianek, o czym mieliśmy okazję przekonać się właśnie wczoraj. O tej samej porze odbędzie się także starcie z udziałem SINNERS i Teamu Spirit. 

Na godzinę 13:30 zaplanowano start pojedynków o awans i tych eliminacyjnych. Players bądź Astralis już dziś będzie mogło odcinać kupony. Obie z tych formacji spisały się wczoraj świetnie, w konsekwencji czego już w drugim dniu zmagań walczyć będą o przepustkę na Majora. Drugiego uczestnika poznamy natomiast po godzinie 17:30, wszak wtedy ujrzymy skandynawskie derby pomiędzy Ninjas in Pyjamas a Copenhagen Flames. 

Jeśli chodzi natomiast o outsiderów, to możemy być pewni, że w dalszej części RMR-a nie będziemy obserwować kogoś z dwójki: ASG vs. Sangal oraz Sprout vs. Endpoint. 

Harmonogram piątkowych spotkań RMR PGL Major Antwerp prezentuje się następująco: 

11:00 | Bad News Eagles vs. G2 Esports – BO1

11:00 | Anonymo Esports vs. Entropiq – BO1

12:15 | ENCE vs. HEET – BO1

12:15 | SINNERS vs. Team Spirit – BO1

13:30 | Players vs. Astralis – BO3

13:30 | ASG vs. Sangal – BO3

17:15 | Ninjas in Pyjamas vs. Copenhagen Flames – BO3 

17:15 | Sprout vs. Endpoint – BO3

Wybrane spotkania z dodatkiem polskiego komentarza można oglądać na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Przeniesiecie się na niego klikając tutaj.

Więcej informacji na temat rywalizacji grupy B w ramach PGL MAJOR ANTWERP 2022 EUROPE znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.