Respawn.pl

Strona główna » Czy MOUZ NXT sięgnie po piąty tytuł? Startuje 5. sezon WePlay Academy League

Czy MOUZ NXT sięgnie po piąty tytuł? Startuje 5. sezon WePlay Academy League

Autor: Krzysztof Sarna

Sezon ogórkowy trwa w najlepsze. Fani Counter-Strike’a, którzy niekoniecznie mają ochotę na odpoczynek i chcieliby pooglądać CS-a na wyższym poziomie mają niemały problem. Na całe szczęście ten znika wraz z nastaniem poniedziałku, ponieważ już dziś startują zmagania w ramach piątego sezonu WePlay Academy League.

To już pewnego rodzaju tradycja i zwyczaj, że kiedy najlepsi wybierają się na wakacje, wówczas do gry wchodzą młodsi gracze, którzy jeszcze aspirują, by dostać się na najwyższy, światowy poziom. W rywalizacji piątej odsłony WePlay Academy League nie zabraknie oczywiście Polaków, a to za sprawą MOUZ NXT. 

CZYTAJ TAKŻE: Franio skonfrontował się z Szeligą na backstage’u przed konferencją FAME MMA 15!

W szczególności, o co mają grać młode “Myszy”. Mimo że mamy do czynienia już piątym sezonem, tak nikt poza niemiecką organizacją nie wygrał jeszcze tego turnieju. Dokładnie! MOUZ NXT ma na swoim koncie cztery mistrzostwa, a więc bezsprzecznie będzie chciało nadal kreować tę sztukę. Oczywiście wszystkie ekipy walczą o mistrzostwo i 45 tysięcy dolarów. Łączna pula nagród z kolei to aż $100 000! 

W ramach fazy grupowej codziennie będziemy oglądać sześć spotkań w formacie BO1. W ten oto sposób Miłosz “mhL” Knasiak i jego koledzy o godzinie 18:30 zmierzą się dziś z Eternal Fire Academy, a więc na ten moment 210. ekipą światowego rankingu HLTV. Dla porównania polski tercet i jego koledzy są oceniani na 41. siłę świata i są największym faworytem do triumfu w całych rozgrywkach.

CZYTAJ TAKŻE: Amadeusz Ferrari vs. Scarface Bomba na HIGH League 4!

Warto jeszcze odnotować, że do grona drużyn dołączyło ENCE Academy. Cały bój zostanie zwieńczony wielkim finałem 14 sierpnia, który toczyć się będzie do dwóch wygranych map (BO3). Transmisję wraz z angielskim komentarzem można oglądać tutaj

Harmonogram poniedziałkowych spotkań piątego sezonu WePlay Academy League prezentuje się następująco:

16:00 | Astralis Talent vs. NAVI Junior – BO1

17:15 | Young Ninjas vs. OG Academy – BO1

18:30 | MOUZ NXT vs. Eternal Fire Academy – BO1

19:45 | PROSPECTS vs. Spirit Academy – BO1

21:00 | Apeks Rebels vs. BIG Academy – BO1

22:15 | Young Gods vs. ENCE Academy – BO1