Respawn.pl

Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Autor: Partner serwisu

Zastanawiasz się nad kupnem nowego laptopa, ale nie chcesz wydawać na to zbyt dużo pieniędzy? Zamiast sprawiać sobie nowy model pomyśl o urządzeniach poleasingowych w zdecydowanie korzystniejszej cenie. Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, czym oprócz ceny różnią się od nowych egzemplarzy i czy rzutuje to w jakiś sposób na ich użytkowanie.

Laptopy poleasingowe – czy są gorsze?

Wiele osób odradzających zakupów laptopów po leasingu twierdzi, że są to urządzenia, które najlepsze lata mają już za sobą. Ich faktyczny stan może Cię jednak bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Laptopy poleasingowe są wypożyczane przez firmy w jednym konkretnym celu, czyli wykorzystaniu do pracy biurowej. Ich podzespoły nie są eksploatowane w bardzo obciążający sposób, a na ich dyskach nie instaluje się mnóstwa niepotrzebnych programów, a jedynie narzędzia potrzebne do wykonania określonych zadań. 

Oznacza to, że po zakończeniu okresu leasingu taki laptop jest w zdecydowanie lepszym stanie niż jego domowy odpowiednik, z którego korzysta się zazwyczaj znacznie intensywniej. Na dodatek laptopy poleasingowe są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym, zanim trafią do sprzedaży. Tylko urządzenia działające nienagannie są dopuszczane do obrotu. 

Nie oznacza to jednak, że laptopy poleasingowe są jak nowe. Dotyczy to zwłaszcza ich stanu wizualnego, gdyż czasami mogą mieć na sobie wyraźne ślady używania. Jest to jednak rekompensowane ich niską ceną. 

Markowe używane laptopy Apple, Dell i nie tylko

Zdecydowanie się na zakup laptopa po leasingu to doskonała szansa, na zyskanie markowego i zaawansowanego sprzętu bez ponoszenia ogromnych kosztów. W sklepach oferujących używane urządzenia nie brakuje bardzo dobrych modeli z górnych półek.  

Dla przykładu, w pełni sprawne technicznie laptopy Apple noszące na sobie minimalne ślady użytkowania, takie jak drobne ryski czy plamki, potrafią być tańsze o kilka tysięcy złotych niż te same modele zakupione w sklepie z nowymi egzemplarzami. 

To samo dotyczy komputerów przenośnych od innych producentów. Używany laptop Dell również może być zakupiony w bardzo korzystnej cenie, a oferuje niemal te same możliwości co nowe urządzenia. Zniżki są tym większe, im większe ślady zużycia nosi na sobie sprzęt. Należy przy tym jednak zaznaczyć, że ewentualne uszczerbki dotyczą tylko i wyłącznie wyglądu. 

Gdzie zakupić laptopy po leasingu? Sprawdź AMSO 

Decydując się na zakup używanego laptopa, warto skorzystać z usług firm specjalizującej się w tego typu usługach. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z jej doświadczenia i renomy, by mieć pewność, że trafia do Ciebie sprzęt, który na pewno Cię nie zawiedzie. 

Sklep AMSO to miejsce, które zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji jakością swoich usług. Ich asortyment zapewnia bardzo duży wybór różnych modeli, w tym laptopy Apple, Dell i nie tylko. Bez problemu znajdziesz tam urządzenie, które wpasuje się w Twoje aktualne potrzeby. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty tej firmy, odwiedź ich sklep dostępny pod adresem amso.pl. Znajdziesz tam wszystkie informacje, których potrzebujesz, by dokonać w pełni opłacalnego i świadomego zakupu laptopa po leasingu.