Respawn.pl

Doczekaliśmy się! mhL wraca do czynnej rywalizacji w barwach AGO

Autor: Krzysztof Sarna

Skład x-kom AGO jest już znany! Organizacja szybko wypełniła luki po odejściu dwójki zawodników. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, że do aktywnego składu z ławki rezerwowych wraca Miłosz “mhL” Knasiak. 

Włodarze organizacji x-kom AGO postanowili w poniedziałek i wtorek podzielić się z nami informacjami odnośnie odświeżonego zestawienia. Przypomnijmy, że wczoraj do formacji dołączył Denis “Grashog” Hristov, który będzie zdobywał doświadczenie jako prowadzący pod okiem trenera. Teraz natomiast wszystko się wyjaśniło po tym, jak drużyna z Warszawy zakomunikowała o powrocie z ławki rezerwowych dotychczasowego zawodnika, którym jest mhL.

Zawirowania wokół rosteru AGO pojawiły się dokładnie 1 października. To właśnie tego dnia esportowe środowisko obiegła wieść, że Michał “snatchie” Rudzki oraz Karol “rallen” Rodowicz nie przedłużą swoich kontraktów. Formacja jednak osiągnęła sporo w poprzednim zestawieniu, ponieważ w szczytowym momencie zajmowała nawet 23. miejsce w światowym rankingu HLTV. 

Osoby odpowiedzialne za budowanie składu, a także sami zawodnicy najzwyczajniej nie potrzebowali dużej ilości czasu do tego, by obmyśleć wizję i dokonać jego kompletacji. Wczoraj Grashog, a dziś Knasiak, którego przecież wszyscy doskonale znamy. 19-latek mógł nawet do tej pory występować w aktywnym zestawieniu, ale odłożył CS-a na rzecz napisania matury, którą jak się później okazało – zdał. mhL przez wielu był uważany największym odkryciem ubiegłego roku. Niektórzy nawet stawali go jako najlepszego gracza 2020 roku. W międzyczasie pojawiało się także sporo plotek, jak chociażby taka, w której Polak miał dołączyć do fnatic. W ostateczności nic z tego nie wyszło. 

Jest mi niezmiernie miło powrócić do aktywnego rosteru i cieszę się, że będę mógł pomóc. Jestem gotowy do gry na najwyższym poziomie i zamierzam grać lepiej niż przed przerwą – w ten sposób skomentował powrót do rywalizacji Miłosz. Pojawił się również komentarz od menadżera, Arka “Madena” Madeńskiego –  Cieszymy się z powrotu Miłosza do aktywnego składu, wierzymy że jego głód gry i rywalizacji szybko pozwoli mu wejść na najwyższy poziom, a zyska na tym cała drużyna.

Młody zawodnik na ławkę rezerwowych przeszedł dokładnie 23 września 2020 roku. Niekiedy mogliśmy go ujrzeć pod banderą różnych miksów, jak chociażby StylDunow, ale powiedzmy sobie szczerze – były to po prostu luźne gierki. Nie zmienia to natomiast postaci rzeczy, że Polak radził sobie naprawdę dobrze. Knasiak dobrze rokował, o czym idealnie świadczy rating, który wyniósł 1.18, podczas gdy rywalizował jeszcze przed rokiem. 

Dołączenie mhL-a do składu oznacza również, że AGO powraca do koncepcji sześcioosobowego rosteru. Organizacja z Warszawy wypadła wczoraj z najlepszej trzydziestki światowego rankingu HLTV i z pewnością będzie teraz robić wszystko, by do niej powrócić. Jeśli chodzi o ‘debiut’ Knasiaka, to będzie on miał miejsce już dzisiaj w ćwierćfinale górnej drabinki fazy play-off 38. sezonu ESEA Premier. “Jastrzębie” zmierzą się ze Sprout. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 19:00.

W tej sytuacji skład x-kom AGO prezentuje się następująco:
  • Damian “Furlan” Kisłowski
  • Eryk “leman” Kocęba
  • Maciej “F1KU” Miklas
  • Szymon “kRaSnaL” Mrozek
  • Miłosz “mhL” Knasiak
  • Denis “Grashog” Hristov
  • Mikołaj “miNIrox” Michałków – trener