Respawn.pl

W rankingu HLTV tylko 8 polskich drużyn

Autor: Krzysztof Sarna

W dalszym ciągu niewiele dzieje się w aktualizacjach światowego rankingu HLTV. Za taki stan rzeczy odpowiada oczywiście letnia przerwa i brak turniejów tieru pierwszego. Dlatego też w gronie TOP10 raz jeszcze nie doszło do ani jednego przetasowania. Niemniej jednak drobne zmiany mają miejsce na polskiej scenie, gdzie grono najlepszych ekip skurczyło się do ośmiu. 

Lipcowa posucha w rankingu HLTV

W elitarnym gronie dziesięciu najlepszych drużyn świata nie doszło do żadnych zmian. Jest to oczywiście podyktowane brakiem turniejów w ostatnim czasie, w których brałyby udział najlepsze obecnie marki. Niemniej jednak przypomnijmy, że liderem światowego rankingu HLTV jest Team Spirit, które gromadzi obecnie 997 punktów i brakuje mu zaledwie trzech do kompletu. Jeśli natomiast chodzi o polskie akcenty, to na 3 .miejscu plasuje się Kamil “siuhy” Szkaradek z MOUZ. Tuż za nim, bo na 4. lokacie znajdują się podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu. Posada numer sześć to z kolei podopieczni Wiktora “TzA” Wojtasa z G2 Esports, w tym Janusz “Snax” Pogorzelski.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Spirit
 2. Team Vitality
 3. MOUZ
 4. FaZe Clan
 5. Natus Vincere
 6. G2 Esports
 7. Virtus.pro
 8. Astralis
 9. Complexity Gaming
 10. HEROIC

Jakie turnieje CS2 czekają nas po letniej przerwie?

Z kolei grono zespołów z Polski w rankingu HLTV skurczyło się do ośmiu po tym, jak nie ma już w nim ThunderFlash. Na ten moment najlepszą polską formacją jest Rebels, które względem ubiegłego poniedziałku awansowało o jedno miejsce, na 46. O trzy posady do góry poszło też Enterprise, w konsekwencji na 46. Jako jedyny zespół z najlepszej ósemki Polski na swoim usytuowaniu sprzed tygodnia pozostała Permitta. Największy spadek zaliczyło Illuminar Gaming, mowa dokładnie o ośmiu lokatach, choć wciąż jest w gronie TOP100.

W drugiej połówce natomiast jest brazylijski luz, który spadł o dwie pozycje, podczas gdy lajtbitexe o tyle awansowało. W dół o jedno miejsce poszły przedstawicielki płci pięknej z NAVI Javelins, a także zawodnicy los kogutos, którzy jako jedyni spośród najlepszych ośmiu polskich drużyn są poza gronem TOP200.

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 46. Rebels (+1)
 • 63. Enterprise (+3)
 • 76. Permitta
 • 98. Illuminar Gaming (-8)
 • 113. brazylijski luz (-2)
 • 136. lajtbitexe (+2)
 • 181. NAVI Javelins (-1)
 • 215. los kogutos (-1)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 8 lipca.