Respawn.pl

Jakie turnieje CS2 czekają nas po letniej przerwie?

Autor: Krzysztof Sarna
BLAST Premier CS2

Wielkimi krokami dobiega końca letnia przerwa na scenie Counter-Strike’a 2. Zespoły, które miały przemeblować swoje składy, już tego dokonały i obmyślają pierwsze autorskie zagrania na nachodzące zmagania. Kiedy zatem wrócimy do grania wśród istnej śmietanki, a także, kiedy odbędzie się pierwszy duży turniej CS2 po przerwie? 

Powoli wracamy do grania w CS2

Ostatnie tygodnie wiązały się z istną przerwą na scenie Counter-Strike’a 2. Zawodnicy mieli okazję do odpoczynku, choć nie brakowało formacji, które zdecydowały się na modyfikację swoich składów, by po przerwie, która nieuchronnie kroczy ku końcowi odnosić lepsze wyniki w porównaniu z tymi z ostatnich miesięcy. Niemniej jednak wszystko, co dobre – szybko się kończy i nie inaczej jest w tym przypadku, chociaż sami kibice z pewnością narzekać nie będą, bowiem nawet i po relatywnie krótkiej przerwie zdążyli stęsknić się czy to za swoimi ulubieńcami, czy to CS-em na najwyższym globalnym poziomie.

CZYTAJ TAKŻE: Z kim Snax zagra pierwszy mecz w barwach G2? Znamy harmonogram Esports World Cup

Do wznowienia rozgrywek na najwyższym światowym poziomie pozostało dokładnie dziewięć dni. Pierwszym turniejem najwyższego formatu będzie Esports World Cup 2024, który odbędzie się w arabskim Rijadzie. W imprezie tej weźmie udział w sumie piętnaście drużyn, a sama pula nagród wywołuje wrażenie, bowiem mowa dokładnie o milionie dolarów. Zmagania toczyć się będą przez pięć dni, do niedzieli, 21 lipca. Nie zabraknie w zawodach tych polskich akcentów, wszak ujrzymy Kamila “siuhego” Szkaradka z MOUZ, podopiecznych Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu, a także podopiecznych Wiktora “TaZa” Wojtasa, w tym Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego z G2 Esports. Dla Snaxa turniej ten będzie oficjalnym debiutem w barwach G2, a w pierwszym starciu wraz ze swoimi nowymi kolegami podejmie on The MongolZ.

CZYTAJ TAKŻE: On się nie poddał! Medusa królem polskiego Twitcha w czerwcu

Następnie w indyjskim Mumbaju dojdzie do Skyesports Championship 2024. Do Azji zawita w sumie dwanaście ekip, które rywalizować będą o nagrody z łącznej puli trzystu tysięcy dolarów. Na ten moment znamy dziesięć zespołów, pozostałe dwa otrzymają zaproszenia. Polską flagę reprezentować będą podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego z ENCE, w tym Krzysztof “Goofy” Górski oraz Kacper “Kylar” Walukiewicz. Na tym jednak nie koniec, wszak na serwerze pojawi się także Kamil “reiko” Cegiełko z Revenant. Imprezę tę zaplanowano na 23-29 lipca.

CZYTAJ TAKŻE: Praktycznie bez zmian w pierwszej lipcowej aktualizacji rankingu HLTV

Na przełomie lipca oraz sierpnia dojdzie do BLAST Premier Fall Groups 2024 (29 lipca – 4 sierpnia), którego stawką numer jeden będzie awans na jesienne finały. Połowa zespołów awansuje na nie awansuje, podczas gdy kolejna połowa swojej kolejnej szansy upatrywać będzie w trakcie BLAST Premier Fall Showdown 2024. Poza Polakami z FaZe Clanu oraz G2 Esports w turnieju udział weźmie także Maciej “F1KU” Miklas z OG Esports. Łączna pula nagród tych rozgrywek to 190 tysięcy dolarów.

Swego rodzaju punktem kulminacyjnym miesięcy lipiec-sierpień będzie Intel Extreme Masters w Kolonii, który rozciągnięty będzie na ponad tydzień. Kultowy już i doskonale znany turniej rozpocznie się 7 sierpnia, a mistrzowski zespół poznamy jedenaście dni później, bo 18 sierpnia. Na ten moment w głównych zmaganiach znana jest połowa ekip, polskie akcenty aktualnie znajdują się w MOUZ, FaZe Clanie oraz G2 Esports. Pozostałe osiem zespołów poznamy z etapu Play-In.

Lista najbliższych dużych turniejów w CS2 prezentuje się następująco:

  • Esports World Cup 2024 (17-21 lipca)
  • Skyesports Championship 2024 (23-29 lipca)
  • BLAST Premier Fall Groups 2024 (29 lipca – 4 sierpnia)
  • IEM Cologne 2024 (7-18 sierpnia)
  • BLAST Premier Fall Showdown 2024 (21-25 sierpnia)