Respawn.pl

Duńczyk trenerem TSM-u

Autor: Krzysztof Sarna

Nowy sezon na scenie Counter-Strike’a jest już za pasem, dlatego też w trwającym okresie ogłoszenia zawodników, trenerów i składów spadają wręcz jak lawina. Do wyścigu z czasem dołączył także TSM, który przedstawił nowego trenera. Tym okazał się Duńczyk, Allan “Rejin” Petersen. 

Duńczyk nowym trenerem Team Solo Mid

Nie znamy jeszcze pełnego składu TSM-u przed nieubłaganie zbliżającym się nowym sezonem w Counter-Strike’u. Niemniej jednak organizacja działa, wszak oficjalnie przedstawiła nowego trenera, którym okazał się Allan “Rejin” Petersen. Duńczyk obejmuje wolne od października miejsce, które zwolnił Rémy “XTQZZZ” Quoniam, który przeszedł do Teamu Vitality. 

Petersen ma bogate trenerskie CV. Od końcówki czerwca 2023 roku do początku listopada był dyrektorem sportowym Sashi Esport. Natomiast jego ostatnim trenerskim przystankiem było Endpoint. Sukcesów odmówić mu nie można, największe święcił w barwach mousesports, sięgając po półfinał 9. sezonu ESL Pro League, mistrzostwo 10. sezonu ESL Pro League, mistrzostw CS:GO Asia 2019, cs_summit 5 oraz ICE Challenge. Należy do tego doliczyć jeszcze półfinał EPICENTER 2019 oraz 11. sezonu ESL Pro League. Tak więc śmiało rzec można, że Skandynaw szkoleniowcem z pierwszej łapanki nie jest. 

CZYTAJ TAKŻE: Xayoo i Izak królami Twitcha w grudniu

Od momentu odejścia XTQZZZ do Vitality pieczę nad zespołem sprawował jego asystent, Lambert “Lambert” Prigent. Jak się jednak później okazało, Rejin współpracował z zespołem od grudnia, chociaż do oficjalnego ogłoszenia doszło dopiero na początku stycznia. 

Co szczególnie istotne dla samego trenera i drużyny to fakt, że Valve odwołało jego permanentnego bana, którego otrzymał pierwotnie w związku z wykorzystywaniem coach buga, co zostało dowiedzione przez ESIC. Twórcy gry objęli Duńskiego szkoleniowca blokadą na czas pięciu turniejów rangi Major, spośród których ostatnim będzie PGL Major w Kopenhadze. Tak więc Rejin będzie mógł występować podczas Majora w Szanghaju, który został zaplanowany na grudzień tego roku. 

Pierwszym zadaniem Duńczyka będzie znalezienie nowego zawodnika w miejsce Caia “CYPHERA” Watsona, który przeszedł w środę, 3 stycznia 2024 roku do BLEED.

Skład TSM prezentuje się następująco:

  • Audric “JACKZ” Jug
  • Valdemar “valde” Bjørn Vangså
  • Timofey “interz” Yakushin
  • Mădălin-Andrei “⁠MoDo⁠” Mirea
  • Allan “Rejin” Petersen – trener