Respawn.pl

dycha naprzeciwko NEO! Kto zgarnie półfinał IEM Sydney?

Autor: Krzysztof Sarna

Po dniu przerwy wracamy do wielkiej walki w ramach Intel Extreme Masters Sydney. Początek weekendu to zarazem początek fazy play-off turnieju rozgrywanego w Australii. Na sam start dojdzie do dwóch ćwierćfinałów, spośród których jeden będzie szczególnym ulubieńcem kibiców znad Wisły. Paweł “dycha” Dycha i spółka z ENCE zagrają przeciwko podopiecznym Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu.

dycha czy NEO?

ENCE mogło rozpocząć etap pucharowy od półfinału, ale w finale górnej drabinki grupy B przegrało 0:2 z ENCE. Z kolei FaZe Clan do samego końca musiał walczyć o awans. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych w finale dolnej drabinki grupy A okazała się lepsza od GamerLegion, triumfując przeciwko niemieckiej organizacji 2:1. Tym samym Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy pożegnali się z turniejem. Obie ekipy w bieżącym roku spotkał się trzykrotnie i za każdym razem zwycięsko z tych konfrontacji wychodziły “Ośmiornice”. 9 maja podczas fazy pretendentów BLAST.tv Majora w Paryzu organizacja z Finlandii wygrała 2:1. 30 maja ENCE zwyciężyło 2:0 podczas IEM Dallas, a kilka dni później w półfinale tego samego wydarzenia 2:1. Wyżej w światowym rankingu HLTV, bo na drugim miejscu jest Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego plasują się z kolei na pozycji numer siedem. Jednak po raz pierwszy dojdzie do spotkania tych ekip od momentu, kiedy stery FaZe objął Kubski. Tak więc faworytem rzeczywiście jest ENCE, ale organizacja zza oceanu nie jest w żaden sposób skreślona i wcale niewykluczone, że to ona będzie cieszyć się z awansu do półfinału, w którym czeka już MOUZ.

CZYTAJ TAKŻE: kRaSnaL i ace, czyli statystyki fazy grupowej IEM Sydney

Drugim, ale w praktyce pierwszym ćwierćfinałem będzie ten z udziałem BetBoom i Complexity Gaming. Zajmujący 29. pozycję w notowaniu HLTV rosyjski zespół zaskoczył swoją dobrą dyspozycją w rywalizacji grupowej, pokonując najpierw 16:14 Team Vitality, a następnie 2:0 GamerLegion. W finale górnej drabinki grupy A ekipa z regionu CIS musiała uznać wyższość MOUZ. Organizacja z Ameryki najpierw pokonała Monte, ale później uległa G2 Esports. Dlatego też, by pozostać w turnieju, musiała najpierw pokonać Cloud9, a następnie Monte. Faworytem tego pojedynku są Michael “Grim” Wince i jego koledzy, którzy zajmują czternastą posadę w światowym rankingu HLTV. Wygrany tego starcia spotka się w półfinale z G2 Esports.

Harmonogram piątkowych spotkań IEM Sydney prezentuje się następująco:

07:30 | BetBoom vs. Complexity Gaming – BO3 [Transmisja]

10:30 | ENCE vs. FaZe Clan – BO3 [Transmisja]

Intel Extreme Masters Sydney potrwa do niedzieli, 22 października. W turnieju bierze udział szesnaście drużyn, które walczą o nagrody z łącznej puli ćwierć miliona dolarów. Dla najlepszej ekipy powędruje czek na 100 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko, bowiem triumfator zapewni sobie udział na IEM Katowice 2024.

CZYTAJ TAKŻE: Profilerr, czyli centrum CS, w którym znajdziesz wszystko!