Respawn.pl

ENCE wypada z TOP10 rankingu HLTV

Autor: Krzysztof Sarna
hades ENCE

Witamy Państwa w ostatniej marcowej aktualizacji światowego rankingu HLTV. Mimo że PGL Major w Kopenhadze nadal trwa, tak drużyny, które zakończyły już zmagania, otrzymały aktualizację punktów. W ten oto sposób z elitarnym gronem dziesięciu najlepszych zespołów globu pożegnało się ENCE. 

ENCE poza TOP10 rankingu HLTV

Nie możemy się specjalnie oszukiwać, że występ fińskiej organizacji na pierwszym Majorze w CS2 nie był udany, co zresztą przyznali za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych sami zawodnicy. Odpadnięcie w pierwszej fazie z zaledwie jednym wygranym meczem sprawiło, że “ośmiornice” spadły na 11. miejsce, podczas gdy do grona TOP10 zawitało HEROIC. To jednak niejedyne zmiany w najlepszej dziesiątce, ponieważ o dwie posady, na siódmą awansowało Cloud9, spychając zarazem o jedną Virtus.pro i Team Falcons. Natomiast te drużyny, które nadal liczą się w grze o mistrzostwo PGL Majora w Kopenhadze punkty otrzymają dopiero w przyszłej aktualizacji światowego rankingu HLTV, zaplanowanej na 1 kwietnia.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan
 2. Team Spirit
 3. Team Vitality
 4. MOUZ
 5. G2 Esports
 6. Natus Vincere
 7. Cloud9 (+2)
 8. Virtus.pro (-1)
 9. Team Falcons (-1)
 10. HEROIC (+1)

CZYTAJ TAKŻE: Gracze NEO z awansem do fazy play-off PGL Majora w Kopenhadze!

Aktualnie w rankingu HLTV widnieje siedem polskich formacji. O ENCE już wspomnieliśmy. Nieustannie blisko wkroczenia do grona TOP30 jest Rebels, które traci dokładnie do 30. miejsca dziewięć punktów. Przypomnijmy, że do formacji tej dołączył Paweł “innocent” Mocek. Największy awans spośród najlepszej siódemki Polski zaliczyło Enterprise, które awansowało o jedenaście pozycji, na 60. Bez zmian, na 61. lokacie plasuje się Permitta. Z kolei brazylijski luz, PGE Turów Zgorzelec oraz NAVI Javelins awansowały odpowiednio o dwie, cztery i siedem pozycji. Panie z NAVI Javelins zajmują aktualnie 167. usytuowanie. Co ciekawe, ENCE było jedyną polską drużyną w ostatniej marcowej aktualizacji światowego rankingu HLTV, która spadła.

Najlepsza siódemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 11. ENCE (-1)
 • 34. Rebels
 • 60. Enterprise (+11)
 • 61. Permitta
 • 88. brazylijski luz (+2)
 • 148. PGE Turów Zgorzelec (+4)
 • 167. NAVI Javelins (+7)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 1 kwietnia.