Respawn.pl

ENCE wystąpi na Majorze! Anonymo Esports zagra w meczu ostatniej szansy

Autor: Krzysztof Sarna

Jesteśmy już pewni, że na PGL Majorze w Antwerpie wystąpi minimum dwójka Polaków. W hicie soboty na turnieju RMR to ENCE pokonało Anonymo Esports. Polska drużyna będzie musiała swojej szansy upatrywać w meczu ostatniej szansy. Natomiast fińska organizacja swój cel zrealizowała i trzeba przyznać, że przyszło jej to bezproblemowo. 

Jeszcze przed startem tych zawodów wielu kibiców z Polski miało nadzieję na pozytywną niespodziankę ze strony Anonymo Esports. W praktyce jednak ENCE zaprezentowało, że nie bez przyczyny zajmuje szóstą lokatę w światowym rankingu HLTV. 

Dzisiejsze zawody wystartowały na Overpassie, na którego postawiły “Ośmiorniczki”. Tak więc naturalnym faktem był ten, że to “Anonimowym” przyszło z początku grać po stronie antyterrorystów. Pistoletówka powędrowała na konto podopiecznych Adriana “imd” Piepera i jego kolegów, ale szósta siła świata odpowiedziała momentalnie i prowadziła pięcioma oczkami (6:1). W ostatecznym rozrachunku to Paweł “innocent” Mocek i jego koledzy wygrywali przed zmianą stron, a mowa tu o rezultacie 8:7. Zdecydowanie dziwić może fakt, że Overpass dla Anonymo zakończył się na dobrą sprawę po wygranej pistoletówce. Polski zespół wygrał dwie odsłony pistoletowe, a mimo to uległ na całej arenie. Jeśli chodzi o drugą część Overpassa to “Anonimowi” nie byli w stanie niczego więcej zdołać i po przegranych dziewięciu rundach z rzędu mogli szykować się na Mirage’a.

CZYTAJ TAKŻE: BRUTALNY BOKS BIRMAŃSKI! LIL MASTI ZAWALCZY Z ZUSJE NA HIGH LEAGUE 3

Na Mirage’u mimo dość pozytywnego wyniku Anonymo nie sposób było odnieść wrażenie, że starcie toczy się do jednej bramki. Można to było szczególnie dostrzec w pierwszej połowie, w której ENCE bardzo dobrze kontrolowało przebieg konfrontacji i schodziło na przerwę z pięcioma oczkami przewagi. (10:5). Chwilę później Paweł “dycha” Dycha i jego kompani na swoje konto dołożyli jeszcze trzy oczka, przez co tylko trzy dzieliły ich od wielkiej wygranej. Rodacy finalnie nie złożyli broni i jeszcze się poderwali do walki, o czym świadczy pięć zdobytych punktów z rzędu (10:13). Na tym jednakże się zakończyło, wszak 6. drużyna świata wykończyła “polską mapę”.

Anonymo Esports 0:2 ENCE – Overpass 9:16, Mirage 10:16

Anonymo Esports posiada aktualnie bilans w postaci dwóch zwycięstw i dwóch porażek. To zatem oznacza, że ekipa z Polski już jutro zagra w decydującym meczu. Wygrana oznaczać będzie awans na PGL Majora w Antwerpie, podczas gdy porażka pogrzebie plany i marzenia o grze na imprezie wspieranej przez Valve.

Więcej informacji na temat rywalizacji grupy B w ramach PGL MAJOR ANTWERP 2022 EUROPE znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.