Respawn.pl

ESL Pro League: Walki o fazę play-off ciąg dalszy

Autor: Krzysztof Sarna

Przed nami przedostatni dzień zmagań w grupie C osiemnastego sezonu ESL Pro League. Pozostały jeszcze dwa bilety do fazy play-off, chociaż chętnych jest sześć drużyn. Już dziś dwie z nich będą mogły pakować walizki z Malty. Poznamy także trzeci zespół i na sto procent będzie to Apeks bądź fnatic.

Dziś poznamy trzeciego uczestnika fazy play-off ESL Pro League z grupy C 

W sobotę czekają nas łącznie trzy pojedynki. Rywalizacja na Malcie wystartuje o godzinie 12:30, kiedy to na serwerze zamelduje się M80 oraz 9z. Formacje te rywalizować będą o ósme miejsce grupy w drabince ostatniej szansy. W praktyce oznacza to, że przegrany odpadnie z turnieju, podczas gdy wygrany awansuje do meczu 6-7. miejsce i nadal będzie się liczył w walce o awans do play-offów. Wyżej, bo na 27. miejscu w światowym rankingu HLTV plasuje się 9z, podczas gdy M80 jest na 49. posadzie.

CZYTAJ TAKŻE: Znamy czas trwania bana TaZa! Powód? Abstrakcja…

Pozostając w drabince ostatniej szansy o godzinie 19:30 staną naprzeciwko siebie 5yclone oraz Imperial. Zespoły te przegrały wczoraj półfinały dolnej drabinki. Chińsko-malezyjski kolektyw musiał uznać wyższość fnatic. Natomiast Brazylijczycy nie znaleźli sposobu na lepiej dysponowane Apeks. W kontekście dzisiejszej konfrontacji zdecydowanym faworytem są Vinicius “VINI” Figueiredo i spółka. Zwycięzca tego pojedynku awansuje do meczu o czwarte miejsce, z którego będzie można bezpośrednio awansować do etapu pucharowego. 

CZYTAJ TAKŻE: NEO: Wracam do pełnych obrotów i życia w grze

Natomiast drugim spotkaniem soboty będzie to pomiędzy Apeks a fnatic. Ekipy te zagrają w ramach finału dolnej drabinki. Stawka jest wielka, ponieważ wygrany będzie się dziś cieszył z pierwszej rundy play-offów, podczas gdy przegrany będzie musiał jeszcze walczyć w drabince ostatniej szansy. Mecz bezsprzecznie będzie pasjonujący i to nie tylko z uwagi na fakt, że obie ekipy mają pomarańczowe herby. To także dlatego, że zespoły sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Wyżej, bo na czternastej pozycji jest Apeks, podczas gdy brytyjska organizacja na szesnastej. 

Harmonogram sobotnich spotkań grupy C osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | M80 vs. 9z – BO3 [Transmisja]

16:00 | fnatic vs. Apeks – BO3 [Transmisja]

19:30 | 5yclone vs. Imperial – BO3 [Transmisja]

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.