Respawn.pl

Strona główna » Esportowe podsumowanie miesiąca: sierpień 2021

Esportowe podsumowanie miesiąca: sierpień 2021

Autor: Marcin Kapusta

Nie jesteście na bieżącego z CS-owymi newsami lub macie za mało czasu na baczne śledzenie sceny? Nic straconego, ponieważ ten artykuł poświęcony jest najważniejszym wydarzeniom CS:GO. Tym razem na salony wjechało podsumowanie sierpnia!


1 sierpnia – Czas XANTARESA w BIG policzony!

Pierwszego dnia sierpnia przygoda Ismailcana “XANTARESA” Dörtkardeşa z BIG dobiegła końca. Turek trafił na listę transferową, a w jego buty wszedł były reprezentant North, Nicklas “gade” Gade.

Przez ponad dwa lata XANTARES nosił koszulkę z logotypem BIG. Jako zawodnik osiągnął znakomite wyniki i zasługuje na naszą szczerą wdzięczność i szacunek. Chcielibyśmy podziękować XANTARESOWI za jego pracę i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości. Od teraz, Ismailcan nie będzie już występował w wyjściowym składzie. Obecnie rozważamy oferty transferowe w ścisłej współpracy z XANTARESEM i będziemy na bieżąco informować fanów .” – oświadczył CEO BIG, Daniel Finkler .

XANTARES związał się z niemiecką organizacją w grudniu 2018 roku i pod jej banderą zwyciężył m.in. dwa turnieje z cyklu Home Sweet Home, Merkur Masters, DreamHack Open Summer 2020 oraz cs_summit 6.

Fot. Stephanie Lindgren, DreamHack

3 sierpnia – Dynastia Szwedów we Fnatic dobiegła końca!

Dotychczas filarem sekcji CS-a w szeregach Fnatic byli Szwedzi. Niemniej jednak ich dynastia zakończyła się, gdy pomarańczowo-czarny trykot przywdziali Alex “ALEX” McMeekin oraz William “mezii” Merriman. Brytyjski duet załatał wakaty pozostawione przez Jespera “JW” Wecksella i Maikila “Goldena” Selima, którzy w lipcu wylądowali na liście rezerwowej.  Nie obyło się także bez zmian w sztabie szkoleniowym. Andreas “Samulesson” Samulesson ustąpił ze stanowiska, a w obowiązkach zastąpił go Jamie “keita” Hall.

“Jestem zaszczycony, że otrzymałem możliwość reprezentowania tak legendarnej organizacji. Nie mogę się doczekać pracy w niej, aby rozwijać zespół zarówno na serwerze, jak i poza nim. Otrzymanie szansy na pomoc w odbudowie Fnatic będzie wielkim wyzwaniem, ale jestem nastawiony optymistycznie. Chcę, abyśmy przywrócili Fnatic na zwycięską passę.” – powiedział ALEX.

Fot. EPICENTER

3 sierpnia – Amerykańska scena traci kolejnego weterana!

Prowadzący Bad News Bears, Peter “ptr” Gurney, ogłosił zakończenie kariery profesjonalnego gracza CS:GO. “Chciałbym zakomunikować, że z dniem dzisiejszym przechodzę na CS-ową emeryturę. To była długa podróż pełna wspaniałych doświadczeń i wielu trudów. Chcę podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie przez te wszystkie lata. Teraz skupię się w pełni na pokerze.” – napisał za pośrednictwem Twittera.

31-latek rozpoczął esportową rywalizację jeszcze w Counter-Strike’u Source, jednak największe sukcesy święcił już w wersji Global Offensive. Reprezentował takie organizacje, jak Counter Logic Gaming, Team Dignitas czy compLexity Gaming. Od listopada 2018 roku związany był z zespołem Test Takers, czyli późniejszym Bad News Bears. Utożsamiając się z “Niedźwiedziami”, wygrał trzy turnieje z cyklu ESEA Cash Cup oraz 36. sezon północnoamerykańskiej ligi ESEA Premier.

Fot. Stephanie Lieske x ESL

4 sierpnia – Nordavind rezygnuje z usług zespołu!

Z dniem pierwszego sierpnia zdecydowaliśmy się umieścić główny zespół CS:GO na liście transferowej. Nie schodzimy ze scen i wkrótce ujawnimy nasze plany na przyszłość. Wszelkie zapytania dotyczące składu można kierować do dyrektora zarządzającego, Steina Wilmanna.” – ogłosili przedstawiciele Nordavind.

TENZKI, mertz, HS, supra oraz mirbit dołączyli do norweskiej organizacji w lutym bieżącego roku, natomiast m1cks związał się z nią w czerwcu. Międzynarodowy kolektyw od samego początku prezentował się tragicznie, a jego największym osiągnięciem było wicemistrzostwo podczas wiosennej edycji Elisa Invitational 2021. Czarę goryczy przelał druzgocący występ podczas 37. sezonu ESEA Advanced, w którym Daniel “mertz” Mertz i spółka zajęli 9/12. lokatę. Tym samym nie zdołali zakwalifikować się do przedsionka Pro Ligi.

Fot. Sindre Stien, Nordavind

5 sierpnia – Illuminar Gaming w pełnej okazałości!

Ostatnim elementem sekcji CS:GO w Illuminar Gaming okazał się znany z występów w los kogutos Tomasz “tomiko” Uroda. Angaż 17-latka nie był zaskoczeniem, ponieważ wspomógł on ekipę Oskara “oskarisha” Stenborowskiego podczas Superpucharu Polskiej Ligi Esportowe, którego została wicemistrzem.

Po wielotygodniowych poszukiwaniach i rotacjach, wreszcie udało się znaleźć ostatnią część w naszej układance. Mieliśmy już jednego koguta, to czemu by nie wziąć i drugiego. Tomiko jest nieustraszonym zawodnikiem, który zadziobie każdego oponenta na jego drodze.” – przyznał trener, Jędrzej “bogdan” Rokita.

Fot. Illuminar Gaming

5 sierpnia – Illuminar i Izako Boars stawiają na PLE!

Dwie czołowe nadwiślańskie organizacje, Izako Boars oraz Illuminar Gaming, postawiły wszystko na konkurencyjną Polską Ligę Esportową. Szybki rozwój PLE, napięty harmonogram oraz brak chęci gry na dwa fronty – oto powody rezygnacji z udziału w krajowym czempionacie od ESL.

Decyzja została podjęta przez chęć skupienia się tylko na jednej lidze regionalnej oraz przez liczne zaproszenia do turniejów europejskich. Nie chcemy przeciążać naszych zawodników, ponieważ wiemy, jak ważny jest trening, jak i odpoczynek.”– takimi słowami tłumaczył tę decyzję Paweł Potoczny, menedżer Izako Boars dla redakcji Cybersport. “W jednym tygodniu nie jest to fizycznie możliwe, żeby pogodzić grę w dwóch regionalnych rozgrywkach, sezonem regularnym ligi ESEA I znaleźć jeszcze czas na trening i odpoczynek. Dlatego IHG nie bierze udziału w kwalifikacjach do ESL MP, a co za tym idzie nie będziemy starać się występować w tym sezonie. Ufam, że Polska Liga Esportowa jak i spotkania na wysokim poziomie w ESEA Advanced, będą wystarczającym bodźcem do rozwoju dla naszych nieopierzonych graczy.” – skomentował z kolei Jędrzej “bogdan” Rokita na łamach Esportmanii.

Fot. Izako Boars

6 sierpnia – Endpoint z ciekawym ruchem kadrowym!

Team Endpoint postanowiło kontynuować taktykę stawiania na młodych graczy. Brytyjska organizacja podpisała dwuletnią umowę z byłym zawodnikiem NASR Esports, Mohammedem “BOROSEM” Malhasem. “BOROS może ma małą próbkę danych na HLTV, ale kiedy połączy się to ze wszystkimi innymi platformami, wtedy okazuje się obraz jego możliwości. Z tego też względu nie była to zbyt trudna decyzja. Naszą preferencją jest szukanie zawodników, których skłonność do podejmowania ryzyka jest wysoka, a BOROS to jeden z najbardziej agresywnych graczy na scenie.”  – stwierdził główny trener zespołu CS:GO, Ross “RossR” Ronney.

17-latek od marca 2020 roku reprezentował rodzime NASR Esports i pod jego banderą zwyciężył Predator League Middle East oraz zdobył wicemistrzostwo 35. sezonu ESEA Intermediate. Miał nawet okazję wystąpić podczas prestiżowego turnieju BLAST Premier Spring Showdown.

Fot. Endpoint CeX

9 sierpnia – PACT zmienia!

MAD DOG’S PACT oficjalnie zaprezentowało swój skład tuż przed startem CS-owego sezonu. Rodzima marka zakontraktowała Pawła “reatza” Jańczaka, natomiast Kamil “Sobol” Sobol powrócił po dwumiesięcznej przerwie od profesjonalnej rywalizacji. W wyniku dołączenia tych dwóch Panów, miejsce w wyjściowej piątki stracili Maciej “Bielany” Biliński oraz Kacper “darko” Darko, który z PACT związany był od lutego 2018 roku.

Z Kacprem byłem w drużynie przez półtora roku, więc bardzo ciężko mi napisać ten post jakoś sensownie, bo po prostu uważam go za przyjaciela i nie jest to łatwe rozstanie. Dziękuje Ci za ten czas i wierzę, że w przyszłości przyjdzie nam jeszcze pracować razem. Dziękuje także Bielanemu za ten krótki okres. Dołączyłeś w najtrudniejszym momencie, a gdybyśmy mieli więcej czasu, to myślę, że nasza współpraca byłaby owocna. Uważam, że już podczas tego pobytu poczyniłeś spory progres. Jesteś dobrym graczem, z całego serca mogę polecić Maćka każdemu. Jednocześnie witam reatza, z którym chciałem współpracować już od bardzo dawna. Czuję, że razem dużo zdziałamy. Do składu wraca także Kamil “Sobol” Sobolewski.” – zakomunikował trener, Vincent “VinS” Jozefiak.

Fot. Polska Liga Esportowa

10 sierpnia – phr w Wisełce!

Do dosyć niespodziewanych przetasowań doszło w Wiśle All In! Games Kraków. Trykot Białej Gwiazdy przywdział Tomasz “phr” Wójcik, który “wygryzł” ze składu Patryka “ponczka” Witesa. Ten zasilił szeregi krakowskiego klubu na początku sierpnia 2020 roku i pod jego banderą zwyciężył piątą odsłonę Nine to Five oraz zdobył srebro podczas jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski.

“Od dawna uważałem Wisłę za drużynę z największym potencjałem, dlatego cieszę się, że mogę tutaj dołączyć. Przy odpowiednim nastawieniu i wystarczającej ilości czasu myślę, że jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Dla mnie podstawowym celem będzie wygranie Mistrzostw Polski i dostanie się do top 25-30 HLTV, a dopiero po zrealizowaniu tego będę myślał co dalej. Póki co nie graliśmy za dużo, ale po tych kilkunastu godzinach spędzonych z zespołem jestem dobrej myśli, gra mi się dobrze i, z tego co słyszę, to chyba każdy jest zadowolony” – oznajmił Tomasz “phr” Wójcik

phr

Fot. Wisła All iN! Games Kraków

10 sierpnia – Anonymo sięga po niedoświadczonego gracza!

Po ponad miesiącu oczekiwań poznaliśmy następcę Kamila “KEi’a” Pietkuna. Został nim Piotr “blacktear5” Kasiński, który w swojej esportowej karierze reprezentował chociażby PGE Turów Zgorzelec. Ale na tym nie zaprzestano, ponieważ organizacja zakontraktowała analityka, Bartłomieja “BGG” Gawlasa, a także pozyskała nowego sponsora – LVBET.

Anonymo 2.0 – powitajcie blackteara5. Absolutny szef, co pokaże Wam już niebawem. Od jutra wracamy do walki, nowe rozdanie, nowe role.” – stwierdził Paweł “innocent” Mocek . Z kolei BGG przyznał: “Także już oficjalnie, dołączam do Anonymo Esports w roli analityka. Możliwość pracy z IMD, czy resztą zawodników jest dla mnie bardzo wielką szansą. Postaram się ją wykorzystać i wspomóc drużynę w drodze do sukcesów“.

Fot. Maciej Kołek x Anonymo Esports

12 sierpnia – Sprout powraca do międzynarodowego składu!

Dotychczasowy snajper Lyngby Vikings, Rasmus “raalz” Steensborg, wszedł w buty Denisa “denisa” Howella, który trafił na rezerwę pod koniec lipca. Poprzez zakontraktowanie Duńczyka, niemiecka organizacja powróciła do międzynarodowego składu, z którego zrezygnowała zaledwie siedem miesięcy wcześniej.

Chłopaki ze Sprout mieli doświadczenie z wcześniejszych składów i to samo tyczy się mnie. Nie będzie dla nas trudne porozumiewanie się, ponieważ wszyscy doskonale znamy język angielski. Będę przejmował wiele ról denisa na różnych mapach. Naprawdę nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z zawodnikami i wiem na pewno, że oni, tak samo jak ja, mają wysokie oczekiwania na nadchodzące miesiące. Moim celem jest powrót wraz ze Sprout na szczyt i pokazanie ludziom, co możemy zrobić razem jako zespół. Pragnę w końcu udowodnić moją wartość.” – oświadczył nowy nabytek.

Fot. Sprout

13 sierpnia – Turecki superteam ujrzał światło dzienne!

O zamyśle tureckiego zespołu marzeń mówiło się już od miesięcy, ale dopiero 13 sierpnia został on oficjalnie powołany do życia. W Eternal Fire znalazły się CS-owe twarze z kraju kebaba, tj. Özgür “⁠woxic⁠”Eker, Ismailcan “⁠XANTARES⁠”Dörtkardeş, Buğra “⁠Calyx⁠”Arkın oraz Ömer “⁠imoRR⁠”Karataş. Całą układankę dopełnił były gracz OG Esports, Issa “ISSAA” Murad. Z kolei pieczę nad kolektywem objął mało rozpoznawalny Timur “⁠bishop⁠” Şengül.

Fot. Eternal Fire

20 sierpnia – ESL MP bez AGO!

Na początku miesiąca dwie czołowe polskie formacje, Izako Boars oraz Illuminar Gaming, zrezygnowały z ESL MP na rzecz Polskiej Ligi Esportowej. Niemniej kolejny cios spotkał organizatorów 20 sierpnia, bowiem wtedy najwyżej sklasyfikowana drużyna znad Wisły, x-kom AGO, również podjęła decyzję o wycofaniu się z jesiennej edycji rozgrywek.

Nie zagramy w nadchodzących ESL Mistrzostwach Polski, bo grafik nie pozwala nam na uczestnictwo we wszystkich turniejach, w których grać byśmy chcieli. Liczba rozrywek europejskich jest całkiem spora, a to zmagania znacznie krótsze niż ESL MP. Dodatkowo prowadzimy rozmowy z innym polskim organizatorem i bardzo możliwe, że weźmiemy udział w jego lidze. […] Rezygnujemy z nadchodzącego sezonu, a nie z następnych.” – przyznał CEO x-kom AGO, Maciej Opielski, na łamach Cybersport.pl.

Fot. GG League / Maciej Kołek

20 sierpnia – b0RUP nowym kompanem tudsoNa!

Transfer Johannesa “b0RUPA” Borupa do MAD Lions nastąpił zaledwie dwa tygodnie po odsunięciu Teodora “SPELLANA” Nikolova na ławkę rezerwowych. “Dziś ogłaszamy transfer Johannesa “b0RUPA” Borupa do MAD Lions. Jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia w nowym domu.” – napisali przedstawiciele Heroic za pośrednictwem Twittera.

Od początku tego projektu, z tyłu głowy mieliśmy plan, aby sprowadzić do drużyny doświadczonego zawodnika. Wierzymy, że b0RUP będzie idealnie pasował do naszej układanki. Na początku tego sezonu rolę prowadzącego przejął TMB, stąd nasz pomysł na sprowadzenie do składu drugiego duńskiego gracza o wysokiej renomie, aby uzyskać podobny styl gry. Mamy nadzieję, że łącząc doświadczenie b0RUPA oraz młodzieńczy głód sukcesu, poprawimy nasze wyniki.” – oznajmił główny trener sekcji CS:GO, Jakub “kuben” Gurczyński.

Fot. DreamHack / Stephanie Lindgren

24 sierpnia – drop wskakuje do głównego składu FURII!

Dotychczasowy gracz akademii FURII, Andre “drop” Abreu, otrzymał promocję do głównego składu. O zmianie poinformowała redakcja ge.globo.com, która skontaktowała się z zarządcami brazylijskiej organizacji. Ci wyjaśnili, że decyzja została podjęta po to, aby Lucas “honda” Cano mógł spokojnie kontynuować swój rozwój. 21-latek dołączył do FURII w styczniu bieżącego roku i pod jej banderą zwyciężył Elisa Invitational Summer, a także wystąpił podczas globalnych finałów BLAST Premier oraz Intel Extreme Masters Cologne 2021.

Fot. Felipe Chivitz x FURIA Esports

25 sierpnia – Było North, czas na South!

Pod koniec lipca były prowadzący North, Mathias “MSL” Lauridsen, ogłosił esportowemu światu, że stworzył swój własny zespół CS:GO. Po miesiącu oczekiwań w końcu poznaliśmy wyjściową piątkę. Znaleźli się w niej Frederik “Fessor” Sørensen, Philip “aizy” Aistrup, Jakob “JUGi” Hansen, Jesper “TENZKI” Plougmann oraz właśnie MSL. Duńczycy ogłosili, że na razie będą grali pod tagiem South, aczkolwiek zmieni się to, gdy znajdą wsparcie ze strony organizacji.

Dziś zaczyna się nowy rozdział w mojej karierze. Oczywiście wciąż jesteśmy na wczesnym etapie tego projektu, ale nie mogę doczekać się gry oficjalnych spotkań po dziewięciu miesiącach przerwy.” – stwierdził MSL.

Fot. Stephanie “Vexanie” Lindgren x DreamHack

25 sierpnia – Demho następcą mynia w Anonymo!

Po zakontraktowaniu Piotra “blackteara5” Kasińskiego wydawało się, że w końcu w szeregach Anonymo zapanowała harmonia. Niemniej w praktyce wyszło inaczej, wszak 20 sierpnia Wiktor “mynio” Kruk przeszedł na ławkę rezerwowych. Decyzja ta podyktowała była problemami zdrowotnymi. “Gra nie sprawiała mi przyjemności, czułem się jakbym grał na siłę, pojawiły się też problemy ze snem i dodatkowy stres, spowodowane to było zapewne wydarzeniami z przeszłości, niespełnionymi oczekiwaniami […] Po konsultacjach z kilkoma osobami, że dla mnie jak i dla drużyny będzie to najlepsze rozwiązanie, mimo, że miała mi się teraz zmienić rola w której czułem się dobrze, aczkolwiek czułem, że potrzebna mi jest też zmiana otoczenia, by poczuć świeżość i znowu bawić się grą, po prostu. To też oznacza, że raczej na pewno nie wrócę już do głównego składu Anonymo”. 

Pięć dni później organizacja znalazła zastępcę mynia, Patryka “Demho” Tomaszewskiego. 20-latek w przeszłości występował pod banderą CLEANTmixu, Pompa Teamu czy Planetkey. “Dołączyłem do Anonymo Esports – jestem wdzięczny za szansę, którą otrzymałem. Jednocześnie chciałbym podziękować wielu osobom na mojej drodze, bez których prawdopodobnie nie dostałbym tej szansy (w szczególności baljsowi i Grashogowi).”

Fot. facebook.com/DemhoCS

27 sierpnia – Koniec HUNDENA w CS-owym światku?!

Pod koniec lipca organizacja Heroic natychmiastowo zerwała obowiązujący kontrakt ze swoim trenerem, Nicolaiem “HUNDENEM” Petersenem, z powodu licznych naruszeń. Duńczyk udostępnił bowiem osobie trzeciej folder zawierający materiały strategiczne drużyny. Sprawa trafiła do sądu, a w śledztwo zaangażowała się Komisja ds. Integralności w Esporcie (ESIC).

Po miesiącu oczekiwań CS-owy wymiar sprawiedliwości wydał ostateczny werdykt. HUNDEN za swoje haniebne dokonania został zbanowany na okres dwóch lat na podstawie artykułu 2.4.5 Kodeksu Postępowania. Ponadto komisarz ESIC, Ian Smith, podważył słowa 30-latka o rzekomym jednostronnym prowadzeniu dochodzenia. “To stwierdzenie Pana Petersena jest nieprawdziwe. Przed jakąkolwiek publikacją ostatecznego werdyktu, ESIC skontaktowało się z Panem Petersenem w dniu 19 sierpnia, przedstawiając mu swoje zamiary za pośrednictwem poczty elektronicznej i zachęcając go do udzielenia odpowiedzi”.

Fot. Stephanie Lindgren, DreamHack

28 sierpnia – Szwajcar w albańskim superteamie!

Team BLINK, czyli swoisty albański superteam, jest już w pełnym zestawieniu. Następcą Kujtima “guilto” Durmishiego okazał się Rigon “rigoN” Gashi, który popularność zawdzięcza swoim występom w Teamie Secret i c0ntact Gaming.

Cieszę się, że w końcu podpisałem kontrakt z BLINK. Myślę, że to odpowiednia okazja, bym mógł pokazać swój potencjał. Jestem pewien, że z tym niesamowitym zespołem stworzymy historię i wiele osiągniemy.” – przyznał nowy nabytek. “Sprowadzenie rigoNa jest ogromnym wzmocnieniem dla naszej drużyny. Jego nieprzewidywalny i wszechstronny styl gry jest czymś, czego potrzebowaliśmy od dłuższego czasu. Wierzymy, że razem możemy wznieść Team BLINK na wyższy poziom.” – zakomunikował z kolei główny trener sekcji CS:GO, Klesti “stikle-” Kola.

Fot. ESL

29 sierpnia – Polacy mistrzami kijowskiego LAN-a!

Śmiało można powiedzieć, że mouz NXT jest obecnie najlepszą akademią na scenie CS:GO. Mouz NXT pod koniec miesiąca zwyciężyło bowiem pierwszy sezon WePlay! Academy League, pokonując w wielkim finale młodziaków z Ninjas in Pyjamas wynikiem 3-1 (Default 0:1, Mirage 16:2, Nuke 16:11, Inferno 16:9). Tym samym międzynarodowy kolektyw zainkasował 45 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu około 170 tysięcy złotych.

Nie potrafię opisać słowami tego, jak bardzo jestem dumny z naszego występu. Mam najlepszych teammatów na świecie, którzy pomogli mi odbić się od dna. Ogromne podziękowania kieruję również do WePlay Esports za zorganizowanie najlepszego LAN-a, na jakim kiedykolwiek byłem. Profesjonalna produkcja, scena, hotel – wszystko było na swoim miejscu.” – napisał torzsi za pośrednictwem Twittera.

Fot. WePlay!

30 sierpnia – pashaBiceps włącza do esportu swoich obozowiczów!

W okresie wakacyjnym odbył się obóz Pasha Gaming Camp, który skierowany był do młodych i aspirujących graczy CS:GO. Inicjatywa ta okazała się strzałem w dziesiątkę i zdobyła aprobatę wśród nadwiślańskiej społeczności. Ponadto organizator PGC, Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, ogłosił, że najlepsi obozowicze zagrzeją miejsce w nowym zespole esportowym.

Po miesiącu oczekiwania w końcu poznaliśmy skład. Znaleźli się w nim szerzej nie znani Konrad “KondziQ” Chojnacki, Mikołaj “Miki” Żyrów, Krzysztof “exe” Zacny, Michał “DziubsoN” Dziuba, Filip “PhysX” Kupiec oraz Roland “Ultimate” Tomkowiak. Co ciekawe, ten ostatni jeszcze do niedawna bronił barw CREATIVE KRAKEN, czyli akademii AVEZ Esport. “Wybór był niesamowicie trudny – każdy z TOP20 miał w swojej grze coś unikalnego. Z tego powodu sztab z Papito na czele dokonał wyboru nie pięciu, a sześciu graczy. Marzeniem jest, by chłopaki mogli się już wkrótce pokazać i sprawdzić na polskiej scenie esportowej. Przed nimi teraz czas treningów i zgrywania się.” – mogliśmy wyczytać na Fanpage’u Pasha Gaming Camp.

Fot. Radosław Makuch

 

Pozostałe artykuły z cyklu “Esportowe podsumowanie miesiąca” znajdują się pod tym adresem!