Respawn.pl

FaZe czy Na’Vi? Dla zwycięzcy ćwierćfinał ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna
broky

Rusza ostatni dzień zmagań w grupie C osiemnastego sezonu ESL Pro League. Dla tego zbioru przewidziane jest jeszcze jedno miejsce w fazie play-off. W grze o awans pozostały trzy formacje. Dojdzie także do pojedynku z udziałem FaZe Clanu i Natus Vincere. Wygrany tego pojedynku zamelduje się w ćwierćfinale.

FaZe i Na’Vi w grze o lepszy start w play-offach

Wieńczący rywalizację w grupie C 18. odsłony CS-owej Ligi Mistrzów wystartuje o godzinie 12:30, kiedy to na serwerze zamelduje się 9z oraz Apeks. Formacje te rozegrają decydujący mecz o siódme miejsce. Wygrany awansuje do finału drabinki ostatniej szansy i będzie wieczorem rywalizować z 5yclone o awans do pierwszej rundy fazy play-off. O wiele wyżej w światowym rankingu HLTV plasuje się norweska organizacja, która oceniana jest na czternastą siłę świata. To też ona będzie faworytem tego pojedynku. 36. ekipa globu podczas trwającego EPL-a pokonała jedynie M80, przegrywając wcześniej z Imperial i FaZe Clanem. Dla Apeks natomiast to kolejna próba dostania się do play-offów po tym, jak wczoraj przegrało finał dolnej drabinki z fnatic.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec ESL Mistrzostw Polski

W niedzielne popołudnie Natus Vincere oraz FaZe Clan rozegrają finał górnej drabinki. Co prawda obydwa zespoły są już pewne gry w fazie play-off osiemnastej odsłony CS-owej Ligi Mistrzów, ale będzie opłacało się wygrać, by etap pucharowy rozpocząć nie od drugiej rundy, ale od ćwierćfinału. Obie te formacje to najwyżej notowane zespoły w grupie C, ale przeważają podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego, którzy są na 6. lokacie, podczas gdy ukraińska organizacja na dziewiątym. Ten fakt nie będzie mieć jednak żadnego przełożenia na to, co dzisiaj będzie dziać się na serwerze. 

Na swojego przeciwnika do godziny 19:30 w finale drabinki ostatniej szansy będzie czekać 5yclone. Ekipa z Chin dokonała wczoraj nie lada sensacji, wygrywając mecz z Imperial. Azjaci zmierzą się z 9z bądź Apeks i będzie to bezpośrednie starcie w walce o pierwszą rundę play-offów.

Harmonogram niedzielnych spotkań grupy C osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | 9z vs. Apeks – BO3 [Transmisja]

16:00 | Natus Vincere vs. FaZe Clan – BO3 [Transmisja]

19:30 | 5yclone vs. zwycięzca meczu 9z vs. Apeks – BO3 [Transmisja]