Respawn.pl

fnatic w play-offach ESL Pro League! 5yclone niespodziewanie lepsze od Imperial

Autor: Krzysztof Sarna

Przedostatni dzień rywalizacji w grupie C 18. sezonu ESL Pro League to już przeszłość. Trzecim zespołem, który zagra w fazie play-off jest fnatic. W sobotę doszło także do wielkiego zaskoczenia, ponieważ 5yclone niespodziewanie wyeliminowało z turnieju Imperial.

fnatic przedostatnią drużyną w play-offach z grupy C

Sobota rozpoczęła się od wygranej 9z z M80. Franco “dgt” Garcia i jego koledzy wygrali 2:0 i tym samym nadal walczą o etap pucharowy. Rozpoczęli oni ten mecz od wygranej na Nuke’u 16:14, chociaż mogli sobie oszczędzić nerwów o wiele szybciej, wszak wygrywali 15:11. Finalnie na ich korzyść obyło się bez dogrywki. Na Inferno formacje z kolei punktowały seriami. Był jeszcze remis 13:13, ale w kolejnych trzech odsłonach lepiej poradziła sobie 36. formacja świata. 

CZYTAJ TAKŻE: TaZ zbanowany na Twitchu

fnatic po pełnej serii okazało się lepsze od Apeks i tym samym jest już pewne występu w fazie play-off. Organizacja z Wielkiej Brytanii nie może mówić o dobrym wejściu w te zawody, wszak uległa do pięciu na wybranym przez siebie Vertigo. Jednak Inferno oraz Ancient to już pokaz charakteru i dobrej, twardej gry. Freddy “KRIMZ” Johansson i jego koledzy wygrali te lokacje kolejno do dziesięciu i trzynastu. 

CZYTAJ TAKŻE: Koniec ESL Mistrzostw Polski

Wielką niespodzianką okazała się jednak wygrana 5yclone z Imperial. Chińczycy, będąc 52. zespołem światowego rankingu HLTV wygrywali z siedemnastym. Tak więc Brazylijczycy rozczarowali i to bardzo. Przegrali Nuke’a do czternastu i to mógł być klucz całego starcia. Na wybranym przez siebie Anubisie byli lepsi bez dwóch zdań, co potwierdza wynik 16:6. Overpass z kolei to wiktoria 16:10 w wykonaniu zespołu z Azji, który już jutro zagra o być albo nie być w ESL Pro League. Brazylijczycy natomiast mogą już pakować walizki. 

Sobotnie wyniki grupy C osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

M80 0:2 9z – Nuke 14:16, Inferno 13:16

fnatic 2:1 Apeks – Vertigo 5:16, Inferno 16:10, Ancient 16:13

5yclone 2:1 Imperial – Nuke 16:14, Anubis 6:16, Overpass 16:10

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.