Respawn.pl

Finałowy dzień grupy B na EPL! kRaSnaL gra o play-offy, mantuu i dycha o ćwierćfinał

Autor: Krzysztof Sarna

Rozgrywki drugiej z czterech grup osiemnastego sezonu ESL Pro League dobiegają końca. Przed nami ostatni dzień zmagań w zbiorze B. Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego kompani z Monte z niecierpliwością będą wyczekiwać na swoje spotkanie, wszak będą walczyć o awans do fazy play-off. Natomiast BIG oraz ENCE, a więc ekipy, w których są Polacy, zagrają o ćwierćfinał. 

kRaSnaL i mecz o być albo nie być

Niedziela wiązać się będzie z trzema ostatnimi spotkaniami w grupie B 18. sezonu ESL Pro League. Szczególnie ważna będzie ona dla trzech drużyn, które nadal nie są pewne tego, czy wystąpią w fazie play-off. Mowa tu o Evil Geniuses, MIBR oraz Monte. Bezsprzecznie wygrać będą chcieli także gracze BIG i ENCE, ponieważ wygrany rozpocznie etap pucharowy od ćwierćfinału, podczas gdy przegrany od drugiej rundy. 

CZYTAJ TAKŻE: Jak zwiększyć FPS w CS2? Najlepsze ustawienia!

Rywalizacja wystartuje o godzinie 12:30, kiedy to na serwerze zamelduje się Evil Geniuses i MIBR. Ekipy te zagrają w meczu o awans do finału drabinki ostatniej szansy. Przegrany natomiast uplasuje się na siódmej lokacie grupy B i w konsekwencji zakończy zmagania w ESL Pro League. EG przegrało na sam start rozgrywek z ENCE i MOUZ, ale wczoraj pokonało Rooster. Zespół z Brazylii rozegrał natomiast mecz więcej. Ekipa z Kraju Kawy pokonała MOUZ, ale uległa ENCE. Następnie 44. formacja globu wygrała z Monte, ale w sobotę udanie zrewanżowały jej się “Myszy”. Obie formacje prawie że sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Wyżej, bo na czterdziestej lokacie plasuje się EG. Trudno zatem mówić o jednoznacznym faworycie. Zwycięzca zagra w finale drabinki ostatniej szansy, w którym czeka Monte.

Następnie dojdzie do finału górnej drabinki, w której zagrają BIG oraz ENCE. Obie te drużyny pewne są już występu w fazie play-off, ale zwycięstwo będzie mieć dodatkową wagę, wszak lepszy rozpocznie etap pucharowy dopiero od ćwierćfinału. Przypomnijmy, że po jednej stronie serwera stanie Mateusz “mantuu” Wilczewski, podczas gdy po drugiej Paweł “dycha” Dycha. 

CZYTAJ TAKŻE: 9INE wyżej w rankingu HLTV, a ORKS to druga siła Polski

Na swój moment przez cały dzień będzie czekał kRaSnaL, który o godzinie 19:30 zagra przeciwko zwycięzcy starcia Evil Geniuses kontra MIBR. Na lepszą ekipę tej batalii czeka pierwsza runda play-offów.

Harmonogram niedzielnych spotkań grupy B osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | Evil Geniuses vs. MIBR – BO3 [Transmisja]

16:00 | BIG vs. ENCE – BO3 [Transmisja]

19:30 | Monte vs. zwycięzca meczu Evil Geniuses vs. MIBR – BO3 [Transmisja]

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.