Respawn.pl

fnatic coraz bliżej szczytu, PACT pnie się w górę – aktualizacja rankingu HLTV

Autor: Aleksander Kurcoń

Jak co poniedziałek nadszedł czas na aktualizację rankingu HLTV. Po finale ESL Pro League kluczowe awanse zaliczyli gracze fnatic i mousesports. Duży skok zanotowali także zawodnicy PACT, po zwycięstwie w Polskiej Lidze Esportowej.

Dawno nie było aż tak dużej rotacji w czołowej dziesiątce rankingu HLTV. Jest to spowodowane oczywiście finałami ESL Pro League, które zakończyły się zwycięstwem mousesports. Popularne Myszy dzięki temu podskoczyły o cztery miejsca i zajmują obecnie 5. lokatę. Do TOP10 awansowali także gracze Natus Vincere. Ważne zmiany nadeszły również w okolicach szczytu rankingu – fnatic wyprzedziło Evil Geniuses i Liquid i obecnie znajduje się za plecami Astralis. Szwedzi od momentu powrotu flushy do składu konsekwentnie pną się do góry, ale do Duńczyków nadal brakuje im sporo punktów. W odwrotną stronę zmierzają zaś gracze AVANGAR. Jame i spółka znajdują się już na 15. pozycji, mimo tego, że jeszcze we wrześniu zagrali w finale Majora. Do TOP20  rankingu HLTV za to wskoczyło ATK, które awansowało w ostatnim tygodniu aż o 15 pozycji.

1.Astralis
2.fnatic+2
3.Evil Geniuses-1
4.Liquid-1
5.mousesports+4
6.100 Thieves-1
7.FaZe-1
8.Vitality-1
9.Natus Vincere+5
10.NiP-2

Czas na polską scenę, na której też sporo działo się w ubiegły weekend. Największy wpływ na ranking HLTV miały zakończone finały Polskiej Ligi Esportowej, które padły łupem Actina PACT. darko i spółka awansowali tym samym aż o 12 pozycji. W TOP100 pojawili się za to gracze AVEZ, którzy dotarli do półfinału na LAN-ie w Rzeszowie. Wysoką pozycję zachowali gracze ARCY, którzy od piątku muszą sobie już radzić bez Pawła “dycha” Dychy.

26.Virtus.pro-1
27.Illuminar
35.ARCY
45.x-kom AGO-2
51.Wisła All in! Games Kraków+5
67.Actina PACT+12
77.Izako Boars+10
95.AVEZdebiut
175.Pompa Team+8