Respawn.pl

Strona główna » fnatic, MOUZ i NiP zamykają listę uczestników IEM Katowice 2022

fnatic, MOUZ i NiP zamykają listę uczestników IEM Katowice 2022

Autor: Krzysztof Sarna

Znamy już wszystkie szesnaście drużyn, które wezmą udział w fazie grupowej Intel Extreme Masters Katowice. Do ENCE, które wywalczyło dziś awans dołączyli także gracze fnatic, MOUZ i Ninjas in Pyjamas.

Dwójka Polaków reprezentujących barwy ENCE, a więc Paweł “dycha” Dycha i Olek “hades” Miśkiewicz pokonali GODSENT i wywalczyli awans do głównej fazy IEM Katowice. Relacja z tego meczu dostępna jest tutaj. Ostatnie trzy miejsca powędrowały do fnatic, MOUZ i NiP-u. 

Środę rozpoczęliśmy od wygranej Entropiq z Renegades. Ekipa z regionu CIS dosłownie zezłomowała Australijczyków, którzy najwyraźniej nie dotarli na to spotkanie. Rosyjsko-kazachski kolektyw triumfował najpierw do sześciu na Nuke’u, a później do pięciu na Ancient. W ostatecznym rozrachunku wygrana ta niewiele dała Igorowi “Foresterowi” Bezotecheskiy’emu i jego kolegom, ponieważ w meczu o awans przegrali 0:2 z MOUZ. “Myszy” po bardzo wyrównanym, ale wygranym Vertigo mogły odetchnąć, ponieważ zwycięstwo na Ancient było formalnością. 

CZYTAJ TA-KŻE: Wiemy, kto wniesie puchar na scenę IEM Katowice 2022

Movistar Riders wyeliminowało z dalszej gry MIBR. Nie da się ukryć, że Hiszpanie grają przyjemnego Counter-Strike’a dla oka. Jednakże w pojedynku premiowanym awansem do głównego etapu natrafili na Ninjas in Pyjamas, przez co już na starcie byli skreślani. Jak się okazało – nie było to bezpodstawne, ponieważ szósta siła świata nie spotkała się praktycznie żadnym oporem ze strony MR. Wygrana wynikiem 16:9 na Vertigo i jeszcze 16:6 na Overpassie przełożyły się na bardzo szybkie spotkanie. 

Bardzo ciekawym pojedynkiem był ten pomiędzy fnatic a BIG. Fani CS:GO z pewnością mogli być już niezadowoleni przed rozpoczęciem tych zawodów, a to dlatego, że nie ujrzą w dalszym turnieju którejś z tych ekip. Po trzech mapach okazało się, że walizki mogą pakować Niemcy. “Dowiozła” w szczególności pierwsza arena, którą był Ancient. To jej najbardziej mogą żałować nasi zachodni sąsiedzi, którzy po pierwszej połowie wygrywali 12:3. Ich gra nie układała się jednak w ataku, przez co ujrzeliśmy remis (12:12). BIG zaprzepaściło także dwa punkty mapowe (15:13) i uległo w dogrywce do siedemnastu. Nils “k1to” Gruhne i jego koledzy odpowiedzieli triumfem na Vertigo do trzynastu. Jednakże na Overpassie zabrakło już mocy i to brytyjsko-szwedzki kolektyw spisywał się lepiej. 

Środowe wyniki IEM Katowice prezentują się następująco:

Entropiq 2:0 Renegades – Nuke 16:6, Ancient 16:5

MIBR 0:2 Movistar Riders – Ancient 10:16, Inferno 8:16

fnatic 2:1 BIG – Ancient 19:17, Vertigo 13:16, Overpass 16:8

ENCE 2:1 GODSENT – Nuke 16:5, Ancient 19:22, Mirage 16:11 (Relacja z tego spotkania dostępna jest tutaj)

MOUZ 2:0 Entropiq – Vertigo 16:14, Ancient 16:6

Ninjas in Pyjamas 2:0 Movistar Riders –  Vertigo 16:9, Overpass 16:6

Faza grupowa Intel Extreme Masters Katowice 2022 startuje już jutro, w czwartek (17 lutego). Zmagania, a zarazem walka o awans do play-offów potrwa do niedzieli, 20 lutego. Do rywalizacji powrócimy w piątek, 25 lutego, kiedy to na wielkiej scenie w Spodku rozegrają się dwa ćwierćfinały. Łączna pula nagród turnieju na polskiej ziemi to milion dolarów. Najlepszy zespół na swoje konto dopisze $400 000.

Więcej informacji na temat IEM Katowice 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.