Respawn.pl

Fnatic zamyka listę uczestników Elisa Masters Espoo

Autor: Krzysztof Sarna

Fnatic okazało się ostatnim z ośmiu zespołów, który weźmie udział w turnieju Elia Masters Espoo 2023. Rozgrywki z niemałą pulą nagród w Finlandii rozpoczną się w przedostatni dzień listopada, a Polaków brakować nie będzie. 

Fnatic zagra na Elisa Masters Espoo

Do tej pory znak zapytania stanowiło ostatnie wolne miejsce w turnieju Elisa Masters Espoo. Wiadomo jedynie było, że będzie to zaproszona drużyna. Organizatorzy rozgrywek finalnie zdecydowali się na podarowanie dzikiej karty Fnatic. 

Fnatic w ostatnim czasie również wzięło udział w CS-owej szufli jak wiele innych zespołów. W wyniku kadrowych przetasowań z drużyny odszedł William “mezii” Merriman i wiele mówi się na temat potencjalnych przenosin Brytyjczyka do Teamu Vitality. Nadal nie wiadomo zatem, kto zostanie piątym ogniwem organizacji z Wielkiej Brytanii. 

Będą polskie akcenty

W zawodach, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia nie zabraknie polskich akcentów. Biało-czerwoną flagę będzie reprezentować w sumie trzech zawodników: Kamil “siuhy” Szkaradek z MOUZ, Paweł “dycha” Dycha z ENCE oraz Janusz “Snax” Pogorzelski z GamerLegion. Dwaj pierwsi panowie wraz ze swoimi ekipami otrzymali zaproszenie do turnieju. Z kolei GL weźmie udział dzięki wygranej w Elisa Invitational Winter 2023. Na Elisa Masters Espoo 2023 ujrzymy także Complexity Gaming, Furię, Apeks oraz HAVU. 

CZYTAK TAKŻE: Lionel Messi inwestuje w organizację esportową!

Drużyny na początek rozpoczną rywalizację od fazy grupowej. Osiem ekip zostanie przydzielonych do dwóch grup. Dwie najlepsze z nich awansują do drabinki play-off, gdzie panować będzie system pojedynczej eliminacji. Wielkim zwieńczeniem będzie finał rozgrywany do trzech wygranych map (BO5). 

Pełna lista uczestników Elisa Masters Espoo 2023 prezentuje się następująco:

  • MOUZ
  • Complexity Gaming
  • FURIA
  • fnatic
  • ENCE
  • GamerLegion
  • Apeks
  • HAVU

Zawody w Espoo odbędą się w dniach 29 listopada – 3 grudnia. Udział w nich weźmie w sumie osiem ekip, które walczyć będą o nagrody z łącznej puli dwustu tysięcy dolarów. W ręce mistrzowskiej ekipy powędruje połowa tej kwoty. Wielki finał zostanie rozegrany w formacie BO5. 

CZYTAJ TAKŻE: NEO liderem rankingu HLTV! siuhy wiceliderem, ogromny awans ThunderFlash