Respawn.pl

FURIA przegrywa z Movistar Riders! Zaskoczenia już w pierwszym dniu EPL-a

Autor: Krzysztof Sarna

Wystartowała osiemnasta odsłona ESL Pro League. W pierwszym dniu rozgrywek CS-owej Ligi Mistrzów nie było nam dane w żadnym z czterech spotkań oglądać pełnej serii. Nie obyło się jednak bez niespodzianek już na samym starcie. Zdecydowanie niżej notowane Movistar Riders pokonało FURIĘ. 

FURIA, co z tobą?

Dyspozycja FURII od pewnego czasu może niepokoić kibiców tej drużyny. Tak było przed przerwą wakacyjną i po niej mimo dwóch zmian w składzie nadal tak jest, chociaż na ten moment nie powinniśmy jeszcze wyciągać pochopnych wniosków. Kiedy jednak 23. drużyna świata przerwy z 71. należy zdawać sobie sprawę, że coś jest nie tak. Owszem, to nie jest naturalna pozycja Movistar Riders, które już niebawem powędruje o wiele wyżej, ale organizacja z Brazylii na papierze ma o wiele lepsze skład. Zespół z Kraju Kawy uległ do ośmiu na Overpassie, a na wybranym przez siebie Nuke’u przegrywał po grze w ataku 4:11. Brazylijczycy rozegrali jednak dobrą defensywę, ale tylko do czasu. Do czasu, w którym remisowali 13:13 bo w kolejnych trzech odsłonach hiszpańska organizacja zakończyła mecz. Gabriel “FalleN” Toledo i jego koledzy zagrają z Grayhound w 1. rundzie dolnej drabinki.

CZYTAJ TAKŻE: Vegi: Wiem do czego jestem zdolny

Rodzime ORKS nie zaskoczyło. Team Vitality jak na pierwszą drużynę świata przystało, pokazał wielką siłę, triumfując do siedmiu i sześciu. Pełna relacja z tego meczu znajduje się tutaj. Polacy w 1. rundzie drabinki przegranych zagrają z Astralis. 

GamerLegion poszło pewnie po swoje, wygrywając 2:0 z Grayhound. Siódma siła globu pewnie przebrnęła przez Anubisa, wygrywając go 16:9. O wiele więcej wysiłku trzeba było włożyć na Ancient, gdzie końcowe zwycięstwo przyszło dopiero po 29 odsłonach.  GL w półfinale górnej drabinki spotka się z Movistar Riders.

Do minimalnej niespodzianki doszło jeszcze w meczu z udziałem Astralis i Ninjas in Pyjamas. Organizacja ze Szwecji rozprawiła się z Nicolaiem “devicem” Reedtzem i spółką na Anceint oraz Inferno, wygrywając je do dziesięciu i szesnastu.  NiP o finał górnej drabinki będzie wojąc z Teamem Vitality, podczas gdy Duńczycy skonfrontują się z polskim ORKS.

Środowe wyniki 18. sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Grayhound 0:2 GamerLegion – Anubis 9:16, Ancient 13:16

FURIA 0:2 Movistar Riders – Overpass 8:16, Nuke 13:16

OKRS 0:2 Team Vitality – Mirage 7:16, Nuke 6:16

Astralis 0:2 Ninjas in Pyjamas – Ancient 10:16, Inferno 11:16